Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Pirmasis Lietuvoje world music festivalis stebins pasaulio muzikos įvairove

2012-07-13
Paskelbk savo straipsnį

World music, lietuviškai – pasaulio muzika, susižavėjau gyvendamas JAV, todėl grįžęs siekiu, kad ir Lietuvoje būtų kuo daugiau muzikinės įvairovės. Jau keletą metų organizuoju šio ypač sparčiai populiarėjančios muzikos koncertus. Taip gimė festivalio idėja“, – teigia world stiliaus entuziastas ir festivalio organizatorius Žilvinas Švarplys. World yra ypač daugialypis stilius, apimantis kone viso pasaulio muzikinį paveldą ir maišantis jį su jazz, rock, pop ir kita šiuolaikine muzika. Ž.Švarplio nuomone, griežtų world muzikos rėmų nėra, tačiau world būtinai turi apimti tradicinę skirtingų pasaulio regionų ir modernią muziką, o ją atliekant dažnai naudojami autentiški instrumentai. Taigi visą mėnesį festivalis „Pasaulio muzika gyvai ’12“ suteiks galimybę pažinti įvairių kultūrų muziką ir kvies pajusti pasaulio muzikos dvasią.

Festivalį atidarys klajoklių grupė iš Portugalijos „OqueStrada” – visada pasiruošęs keliauti savotiškas mini orkestras. Afrikietiški ir braziliški ritmai „OqueStrada” muzikoje persipina su tradiciniu portugališku muzikos žanru fado, persmelktu pasakojimų apie nelaimingą meilę, išdavystę, mirtį ar vandenyną. 2009-aisiais išleistas klajoklių debiutinis albumas „Tasca Beat – O Sonho Português” pelnė didžiules klausytojų simpatijas ir ne vieną muzikinį apdovanojimą.

Festivalyje koncertuosiančios romų grupės iš Vengrijos „Romengo“ albumas „Kétháné“ taip pat sulaukė tarptautinio dėmesio – 2011 metais rugsėjo mėnesį pakliuvo į 5-tą World Music Charts Europe geriausių albumų sąrašo vietą. Jų ugningos dainos atliekamos akompanuojant gitarai, kontrabosui ir smuikui, o unikalų skambesį suteikia archajiniai ritmo „instrumentai“ – skardiniai bidonai ir mediniai šaukštai. Atlikėjas iš JAV Raymond Wright, kuris lyginamas su tokiais atlikėjais kaip Beres Hammond, į festivalį vilios regio gerbėjus. Festivalis pasibaigs Sax Gordon, vieno energingiausių ir labiausiai jaudinančių saksofonistų šiuolaikinėje muzikos rinkoje, pasirodymu.

Pirmąjį Lietuvoje world music festivalį „Pasaulio muzika gyvai ’12“ rengia pelno nesiekianti organizacija „Gera muzika gyvai“. Festivalio organizatoriai net 8 proc. pajamų skirs Labdaros ir paramos fondui „SOS vaikų kaimas“, kuris pinigus panaudos instrumentų įsigijimui ir vaikų muzikiniam lavinimui.

Festivalio koncertai vyks rugpjūčio 1-31 dienomis Vilniuje – Mokytojų namų kiemelyje, Kaune - Ryšių istorijos muziejaus kiemelyje ir Palangoje „Birutės uoste“: „OqueStrada” – rugpjūčio 1-2 d. Vilniuje ir Palangoje, R. Wright – rugpjūčio 14-15 d. Kaune ir Vilniuje, „Romengo” – rugpjūčio 22-23 d. Vilniuje ir Kaune, Sax Gordon – rugpjūčio 29-30 d. Vilniuje ir Kaune.

Daugiau apie festivalį – www.gmgyvai.lt.

Daugiau informacijos