Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Pirmą kartą Lietuvoje rengiamas festivalis vynuogės garbei

2012-01-20
Paskelbk savo straipsnį
Juo „Vyno klubas“ pradės metinį festivalių ciklą, kuriuose visas dėmesys bus sutelktas vynui, pagamintam iš konkrečios vynuogių veislės. „Pradedame nuo „Malbec“, nes jaučiame, kad žmonės vis dažniau domisi šia vynuoge. Dar XVIII amžiuje iš šios vynuogės Prancūzijoje gamintu Kahoro vynu susižavėjo Rusijos caras Petras Didysis. „Malbec“ tapo oficialiu stačiatikių bažnyčios vynu. Prieš keletą metų buvo kilęs argentinietiško malbeko bumas, tačiau nedaug buvo žinančių, kad ši tauri vynuogė yra kilusi Prancūzijoje. Kita vertus, Argentina pasaulį užliejusi pigiu malbeku, pradėjo gaminti šį vyną iš atskirų vynuogynų, vyndariai stengiasi atrasti subtiliausius jo niuansus. Juk įdomu pajausti, kaip jiems tai sekasi. Todėl ir sugalvojome su tomis naujienomis supažindinti žingeidžius vyno mėgėjus“,- idėją pristatė tituluočiausias Lietuvos someljė, „Vyno klubo“ eskpertas Arminas Darasevičius.

„Malbec festivalis“
prasidės nuo ryto, dešimtos valandos, kai tik pradės dirbti „Vyno klubo“ parduotuvė. Visą dieną svečiai tik už vieno lito vertės bilietą turės galimybę išragauti apie dvidešimt rūšių šios subtilios vynuogės vynų iš Senojo ir Naujojo pasaulio, kuriuos pristatys ne tik „Vyno klubas“, bet ir kolegos iš kitų gėrimų importo įmonių. Jie džiugiai palaikė festivalio idėją. „Vyno klubas“ keletą vyno rūšių atsiveš specialiai šiam renginiui. Festivalio dieną patikusio vyno bus galima įsigyti su 30 procentų nuolaida.

Vynas bus ne šiaip paprastai ragaujamas: geriausi taurių kūrėjai „Riedel“, pirmieji pradėję gaminti taures konkrečioms vynuogių veislėms, pasiūlė festivalio metu lankytojams išsirinkti tinkamiausią taurės formą. Atradimų ir naujų patirčių dieną lydės emocinga argentinietiška muzika, taip pat prie vyno bus siūloma specialių užkandžių. Kelionių agentūra „Carlson Wagonlit Travel“ festivalio svečiams įsteigė prizą.

Šventės kulminacija – „Grand Malbec“ degustacija, kuri vyks 18 val. „Vyno klube“ įsikūrusioje Someljė mokyklos klasėje. Pirmą kartą Lietuvoje bus galima paragauti pasaulio autoritetų aukštais balais (net 95!) įvertintų grand cru kainos lygio malbekų. Kai kurie jų kainuoja per 300 litų.

Degustuosime:
„Bodega Catena Zapata Catena Alta Malbec Mendoza 2007“
„Ch du Cedre "Le Cedre" Cahors AOC 2007“
„Bodegas Noemia Patagonia Malbec 2009“
„Achaval-Ferrer Finca Mirador 2009“
„Plata Nosotros Malbec Agrelo Mendoza 2008“


Degustacijos kaina 60 litų. Būtina išankstinė registracija: jurate@vynoklubas.lt arba tel. 8 687 77883.