Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Pieno produktai – sveika širdžiai (sveikata)

2010-07-13
Paskelbk savo straipsnį

Sustreikavus širdies veiklai ne vienas susirūpiname, juk to pasekoje sutrinka ir svarbiausios fiziologinės organizmo funkcijos. Švedų mokslininkai tikina, kad reikėtų vartoti daugiau pieno produktų. Pastarieji padeda sumažinti cholesterolio kiekį kraujyje bei kraujo spaudimą, o taip pat mažina širdies smūgio tikimybę.

Šiuolaikinis greitas gyvenimo tempas, nuolatinis stresas, nesveika mityba, antsvoris, žalingi įpročiai (rūkymas, piktnaudžiavimas alkoholiu), nedidelis fizinis aktyvumas, nesubalansuotas darbo ir poilsio režimas – visa tai atsiliepia mūsų širdžiai.

Grupė švedų mokslininkų atliko tyrimą, kuriame dalyvavo 1000 žmonių. Pastarieji suskirstyti į dvi grupes. Pirmojoje atsidūrė asmenys, kurie susidūrė su širdies smūgio rizika, kitoje – sveiki žmonės. Pasirodė, kad moterims, kurios vartojo daug pieno produktų širdies ir kraujagyslių ligų tikimybė sumažėjo 29 procentais, vyrams – 9 procentais. Remiantis tyrimu, riebesni pieno produktai taip pat gali prailginti mūsų gyvenimą. Kitų tyrimų duomenis, pieno produktai padidina gero cholesterolio įsisavinimą.

Vis dėlto reikia prisiminti, jog maistas turi būti įvairus. Tai tik pirminis tyrimas, tad mokslininkams dar teks nustatyti, kokią dalį mityboje gali užimti pieno produktai. Beje, pastarųjų sudėtyje yra daug žmogaus organizmui naudingų medžiagų: kalcio, natrio, vitamino D bei proteinų. Tad valgykime, į sveikatą!

Gerkime pieną – į sveikatą>>

Geriant pieną ryte mažėja apetitas pietų metu>>

Elena Germanovič
Šaltinis: fitsugar.com; kedem.ru
Nuotrauka: inmagine.com
MENIU.LT informacija

2010 07 13