Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Pertvarkoma Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba bei jai pavaldžios įstaigos

2011-03-28
Paskelbk savo straipsnį
Vyriausybė pritarė naujai Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) administracijos struktūrai, kuri įsigalios nuo 2011 m. liepos 1 d. Iš esmės bus maksimaliai optimizuotas VMVT pavaldžių biudžetinių įstaigų skaičius – iš 51 pavaldžios biudžetinės įstaigos jis bus sumažintas iki 2 viešųjų juridinių asmenų: VMVT ir Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto.

Optimizavus ir pertvarkius VMVT ir jai pavaldžių įstaigų administracijos struktūrą, bus centralizuotai organizuojami ir vykdomi viešieji pirkimai, buhalterinė apskaita, personalo valdymas, ūkio valdymas, įdiegta centralizuota VMVT vidaus audito ir vidaus kontrolės sistema, teritorinių VMVT vykdomos valstybinės veterinarinės kontrolės ir maisto kontrolės auditas. Visi ištekliai bus perskirstyti ir naudojami ekonomiškiau bei racionaliau.

Reorganizacijai vykdyti pasirinkti efektyviausi ir ekonomiškiausi reorganizavimo būdai, įvertinus tai, kad VMVT pavaldžios teritorinės įstaigos po reorganizavimo vykdys analogiškas valstybinės maisto, veterinarinės, vartotojų teisių apsaugos maisto ir su juo susijusių paslaugų teikimo srityse kontrolės funkcijas visuose šalies administraciniuose vienetuose (teritoriniu principu), bus užtikrintas valstybinės kontrolės tęstinumas ir efektyvumas, naudojami turimi materialieji ir žmogiškieji ištekliai, inspekcinė patirtis.

Be to, Klaipėdos apskrities VMVT vykdomos akredituotos pagal ISO standartus Laboratorijos laboratorinių tyrimų funkcijos (su turtu ir 26 pareigybėmis) nuo 2011 m. liepos 1 d. bus perduotos analogiškas funkcijas vykdančiam Nacionaliniam maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutui. Vykdant reorganizaciją regioniniu principu bus stambinami VMVT teritoriniai administracijos padaliniai (atsisakoma 2 padalinių viename mieste, pvz., Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje veiks tik po vieną administracijos padalinį).


LRV informacija