Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Penktąjį Baltijos someljė čempionatą laimėjo estas

2010-10-28
Paskelbk savo straipsnį

Š.m. spalio 22-23 dienomis Taline vyko penktasis Baltijos someljė čempionatas „Vana Tallinn Grand Prix 2010“, kurį laimėjo Estijos someljė Kristjan Markii. Antrą vietą užėmė Kristjan Peäske iš Estijos, trečią – Jānis Kaļķis iš Latvijos. Lietuvai atstovavusiam Arminui Darasevičiui iš Lietuvos atiteko ketvirtoji vieta. Čempionate dalyvavo po tris geriausius someljė iš kiekvienos Baltijos šalies. Someljė profesinius įgūdžius vertino tarptautinė komisija, kuriai pirmininkavo Tarptautinės someljė asociacijos valdybos narys Bruno Scavo iš Monako.

„Aš ilgai siekiau „Vana Tallinn Grand Prix“ pergalės. Šiais metais jau buvo penktas kartas, kai aš dalyvavau šiame čempionate. Mano varžovai buvo labai stiprūs. Dėkoju visiems, kurie mane palaikė“, – sakė geriausiu Baltijos someljė tapęs Kristjan Markii.

„Vana Tallinn Grand Prix 2010“ laimėtojas Kristjan Markii iš Estijos buvo apdovanotas UAB LIVIKO įsteigtu prizu – 1000 eurų vertės pasirinktu vyno turnė ir „Vana Tallinn Grand Prix“ dekanteriu. Antros ir trečios vietos laimėtojams buvo įteiktos vyno ekspertų knygos ir rūšinis vynas.

„Čempionato lygis buvo labai aukštas ir užduotys nuo pat pirmos dienos buvo tokios sudėtingos, tarsi vyktų tarptautinis konkursas. Nugalėtojas išsiskyrė iš savo konkurentų profesionalumu, natūralumu ir emocingumu“, – sakė komisijos pirmininkas Bruno Scavo.

Lietuvai „Vana Tallinn Grand Prix 2010“ čempionate atstovavo Arminas Darasevičius („Vyno klubas“), Narimantas Miežys (restoranas „Saint Germain“) ir Redas Norkeliūnas (restoranas „Stikliai“); Latvijai – Diāna Kokarēviča (restoranas „Jurmala“), Jānis Kaļķis (viešbutis „Jurmala SPA“) ir Kaspars Vēzītis (RSkorpions Ltd); Estijai – Kristjan Markii (restoranas „Balthasar“), Kristjan Peäske (viešbutis „Telegraaf“) bei Aivar Vipper („Tervis Grupp“).

Pretendentai dėl geriausio someljė vardo turėjo pademonstruoti teorines žinias ir praktinius įgūdžius. Pirmąją čempionato dieną kandidatai turėjo atsakyti į 60 testo klausimų bei akloje degustacijoje atpažinti vynus. Keturi geriausiai šiose rungtyse pasirodę dalyviai pateko į finalą.

Finaliniame etape dalyviai turėjo atskleisti savo profesinius įgūdžius akloje vynų ir kitų alkoholinių gėrimų degustacijoje, raudonojo vyno dekantavimo bei serviravimo, vyno ir maisto derinimo bei vynų sąrašo koregavimo rungtyse.

Geriausią Baltijos someljė rinko tarptautinė komisija, kurią sudarė Tarptautinės someljė asociacijos valdybos narys ir buvęs Monako someljė asociacijos prezidentas Bruno Scavo, Lietuvos someljė asociacijos prezidentas Arūnas Starkus, buvęs Estijos someljė asociacijos prezidentas Urvo Ugandi, Latvijos someljė asociacijos valdybos narys Mārcis Mitrevics, Estijos someljė asociacijos narė ir apie vyną rašanti žurnalistė Aarne Pajula.

Baltijos someljė čempionatą „Vana Tallinn Grand Prix“ inicijuoja Estijos alkoholinių gėrimų gamintojas „Liviko“ bendradarbiaujant su Lietuvos, Latvijos ir Estijos someljė asociacijomis. Čempionatas jau tapo prestižiniu įvykiu, skatinančiu Baltijos šalių someljė nuolat tobulinti savo profesinius įgūdžius.

„Vana Tallinn Grand Prix“ čempionatas pirmą kartą buvo surengtas 2006 metais, siekiant tobulinti Baltijos šalių someljė įgūdžius, juos motyvuoti, pripažinti ir ugdyti alkoholio vartojimo kultūrą Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Baltijos someljė čempionatas 2006 metais vyko Taline, 2007 metais – Rygoje, 2008 metais – Vilniuje, o 2009 metais – Rygoje.


Čempionato organizatorių informacija