Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Pažintis su receptų knygos „Geros savijautos virtuvė“ autore Brigita Petrule: „Meilė sau prasideda nuo rūpinimosi savo kūnu“

2022-08-23
Paskelbk savo straipsnį

Jeigu neseniai lankėtės knygyne, tikriausiai atkreipėte dėmesį į jau kurį laiką topuose esančią Brigitos Petrulės receptų knygą „Geros savijautos virtuvė“. Galbūt jau netgi spėjote ją paskaityti?  100 skirtingų receptų, sveikos gyvensenos patarimai – moteris užsimena, jog ši knyga ilgą laiką buvo jos svajonė, į kurią ji įdėjo visą save. Kviečiu skaityti mudviejų su Brigita pokalbį ir kiek plačiau susipažinti su mano pašnekove. O pabaigoje moteris pasidalina ir puikiu grikių kokteilių receptu, kurį rekomenduoju išbandyti!

 

Brigita, šie metai jums išskirtiniai – išleidote savo receptų knygą „Geros savijautos virtuvė“. Papasakokite, kaip jautėtės, kai pirmą kartą ją išvydote jau atspausdintą? Kokios emocijos aplankė?

Metai tikrai išskirtiniai, išleista knyga –  įgyvendintas tikslas. Kažkada buvusi svajonė tapo realybe. Jausmas neapsakomai geras: verkiau iš laimės, jaučiau didelį palengvėjimą, nes pamačiau sunkaus darbo rezultatą. Esu labai laiminga dėl savo knygos (šypsosi).

 

Kada pirmą kartą kilo mintis išleisti savo knygą? Ar tai buvo ilgai galvoje brandintas projektas?

Pirmą kartą tokia mintis kilo prieš 3–4 metus. Savo klientėms kurdavau receptus ir vis sulaukdavau klausimų, kada išleisiu savo knygą – juk būtų taip patogu visus receptus, kurie joms patinka, turėti vienoje vietoje. Pradžioje į tokius komentarus reagavau su šypsena. Maniau, kad tikrai to nedarysiu – atrodė lyg neįmanomas dalykas, net nežinojau nuo ko pradėti. Bet po kurio laiko pradėjau domėtis, kaip tai galima padaryti. Projektas buvo brandinamas ir vykdomas ilgai.

 

100 skirtingų receptų – išties nemažai. Ar visi jie – prigiję jūsų virtuvėje?

Taip, dauguma receptų yra mano dažnai gaminami. Ypatingai sumuštiniai, desertai, burgeriai (šypteli). Aš mėgstu paprastą, skanų, sveiką ir greitai paruošiamą maistą.

 

Knygoje ne tik dalinatės receptais, tačiau ir sveikos gyvensenos patarimais. Pabrėžiate, jog itin svarbi rutina, laiko planavimas. Ką jums pačiai tai duoda?

Man tai duoda gerą savijautą, energiją, darbingumą, laimę. Jausmą, kad gyvenu visa širdimi ir jausmą, kad rūpinuosi savo kūnu, siela ir ateitimi.

 

O kaip galėtumėte apibūdinti savo mitybą? Kokių produktų visada būna jūsų šaldytuve ar spintelėse?

Mano mityba labai paprasta. Mano šaldytuve visada būna kiaušinių, mėsos (vištienos filė, jautienos), varškės, tofu, jogurto. Taip pat, daržovių: agurkų, pomidorų, paprikos. Ir vaisių: bananų (visada namuose yra bananų, labai juos mėgstu), avokadų, obuolių. Duona be gliuteno, ryžiai, grikiai, makaronai –  šie produktai taip pat visada būna mano namuose.

 

Susidariau įspūdį, jog gaminate itin daug. O ar būna dienų, kai suktis virtuvėje nesinori? Ką tokiais atvejais darote: užsisakote maisto į namus? Gamina vyras? Nusiperkate pusfabrikačių?

99% valgių, kuriuos aš valgau, – namuose gamintas maistas. Daugiausiai gaminu pati, labai retai vyras. Nevalgau pusfabrikačių, man labiausiai patinka namuose gamintas maistas.

Būna dienų, kai nesinori suktis virtuvėje, bet valgyti juk reikia kasdien: kai tingiu gaminti, pasiruošiu ką nors itin paprasto ir greito: makaronai ar kruopos verda 10 min, jautienos kepsnys iškepa per 4–5 min. Manau, kad užsisakiusi maisto į namus užtrukčiau net ilgiau (juokiasi).

 

Papasakokite apie savo projektą „Stay Fit with Petrule“. Kokioms moterims jis skirtas?

Visoms moterims, kurioms reikia pagalbos surasti pusiausvyrą savo gyvenime, pajausti meilę sau, išmokti sveikos gyvensenos, išmokti susiplanuoti rutiną, skirti laiko sau ir pradėti sportuoti. Tai lyg kelias į geresnę, sveikesnę, laimingesnę, stipresnę ir gražesnę save.

Mano klientės nuolat bendrauja su manimi. Individualiai jas mokau, kaip susidėlioti savo rutiną, kokį maistą geriau rinktis. Beje, sportas, dirbant su manimi, yra privaloma, nes judėti – reiškia gyventi .

 

„Jau 2000+ moterų pamilo save iš naujo“ – rašote savo instagrame. Suprantu, kad keliais sakiniai nusakyti sunku, visgi, pamėginkite: kokių žingsnių svarbu imtis norint pamilti save?

Skirti laiko sau. Tai tik trys žodžiai, kurie reiškia labai daug. Nes skirti laiko sau, tai – reguliariai maitintis, sportuoti, ilsėtis, daryti sau malonius dalykus, tobulėti ir mokytis.

Meilė sau prasideda nuo rūpinimosi savo kūnu. Kad mūsu fizinis kūnas ir psichologinė būsena būtu harmonijoje, mums būtina sveikai maitintis, pakankamai judėti, kokybiškai ilsėtis, gerti pakankamai skysčių, vengti žmonių, kurie sukelia neigiamus jausmus. O taip pat – daryti sau malonius dalykus, nuolatos mokytis kažko naujo.

 

Esate mama. Ką darote, jog vaikams formuotųsi teisingi mitybos, sveikos gyvensenos įpročiai?

Rodau gerą pavyzdį jiems – juk vaikai kartoja tai, ką daro tėvai. Aš neturiu žalingų įpročių, jau daugiau nei 7 metus nevartoju alkoholio, sveikai maitinuosi ir sportuoju.

Vyresnis sūnus dažnai klausinėja: kuo sveika mėsa, kodėl reikia gerti daug vandens ar blyneliai naudingi? Visada stengiuosi paaiškinti, kodėl sportuojame, kodėl maitinamės sveikai, kokių maistinių medžiagų turi produktai, kuriuos valgome ir pan.

 

Kokių patarimų turite mamoms, kurių vaikai nevalgūs. Galbūt turite kokių nors triukų, kuriais galėtumėte pasidalinti?

Mano abu vaikai nuo pat gimimo valgūs. Aš tikiu, kad tinkami mitybos įpročiai šeimoje ir nėštumo metu lemia ir vaiko valgumą. Vaiko mitybos ir dienos rutina bei įpročiai formuojami dar nuo kūdikystės. Tai turi didelę įtaką valgumui.

Beje, vaikai valgo tada, kai valgo visa šeima, tokį patį maistą kaip visi. Jeigu tėvai valgo burgerius su bulvytėms, o vaikui duoda brokolį, negalime tikėtis, kad jis noriai jį valgys. Geriausia, ką galime daryti dėl savo vaikų, tai rodyti jiems gerą pavyzdį.

 

Instagrame esate itin populiari – jus seka daugiau nei 30 tūkst. žmonių. Kaip manote, kuo jūs juos pakerite? Galbūt pastebite, kokie įrašai susilaukia daugiausiai žmonių reakcijų: receptai, sveikos gyvensenos patarimai, įrašai apie motinystę ar kt.?

Manau, sekėjus žavi paprastumas, naudingas turinys. Taip pat tai, kad pas mane nepamatysite apmokėtų reklamų – aš nemeluoju žmonėms.

Daugiausiai reakcijų sulaukia naudingi patarimai apie mitybą, receptai ir klienčių pasiekimų nuotraukos (prieš ir po).

 

Išleidote savo svajonių knygą, dirbate su projektu „Stay Fit with Petrule“. O kas toliau? Galbūt turite ateities planų, kuriais norite pasidalinti?

Aš manau, kad nereikėtų dalintis tikslais, kurie dar nėra įgyvendinti. Gal toks mano įsitikinimas, bet manau, kad reikia pasidžiaugti tik tada, kai tikslai jau pasiekti.

Tačiau galiu pasidalinti tuo, kad mano klientės greitai turės galimybę naudotis sukurta mobilia aplikacija: bendrauti su manimi ir naudotis programa bus dar paprasčiau, įdomiau ir naudingiau.

 

Pabaigai: gal galėtumėte pasiūlyti kokį nors vasarišką receptą, kuris jus pačią džiugina šiltomis vasaros dienomis?

 

Saldus grikių kokteilis

 

* 120 g grikių, išmirkytų vandenyje per naktį

* 1 puodelio nesaldinto augalinio pieno (galite naudoti ir paprastą)

* 1 gerai prinokusio banano

* 1 stiklinės mėlynių, gali būti šviežios arba šaldytos (tinka ir kitos mėgstamos uogos)

* 2 šaukštų natūralaus jogurto

 

Gaminimo eiga

Per naktį mirkytus grikius nusunkite ir nuskalaukite. Paruoštus grikius, bananą, augalinį pieną ir mėlynes suplakite blenderyje iki vientisos masės. Paruoštą masę dėkite į stiklinę ar dubenėlį, ant viršaus dėkite natūralaus jogurto, keletą mėlynių ir skanaukite. Jeigu norisi saldžiau, galite įpilti medaus ar klevų sirupo.

 

Ačiū!

 

Autorė: Rut Javič