Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Pasveikinkite savo mamą!

2010-05-01
Paskelbk savo straipsnį

Lietuvoje Motinos diena švenčiama pirmąjį gegužės sekmadienį. Tad kai akį pradeda džiuginti žiedais pasipuošusi gamta ir širdį glosto vis daugiau saulėtų dienų, nepamirškite pasveikinti savo mylimą mamytę. Juk jų meilė, šiluma bei rūpestis lydi mus visą gyvenimą. Motinos diena pavasarį švenčiama neatsitiktinai – motinos užaugina vaikus kaip žemė derlių.

Moteriško prado dievybės nuo seno buvo garbinamos daugelio tautų. Motinos buvo siejamos su gyvybe. Senovės graikai garbino visų dievybių motiną Gėją. Jos garbei kiekvieną pavasarį buvo keliama šventė, aukojami medaus pyragai, gėlės ir gėrimai. Egiptiečių žemės deivė – Izidė, o lietuviai senovėje garbino Žemyną. Europoje Šeimos ir Motinos šventės tradicijos gimė viduramžiais. Tuo metu vaikai nuo mažens dirbo turtingų šeimų dvaruose, todėl į namus grįždavo tik keletą kartų per metus. Vieną iš jų – pavasarį, prieš Velykas. Vaikai dovanojo mamoms gėlių, o visai šeimai – dovanų. Laikui bėgant šios tradicijos pradėtos tapatinti su Motinos diena.

Įvairiose pasaulio šalyse ši šventė švenčiama skirtingu laiku: vienose kovą, kitose gegužės mėnesį. Indonezijoje Mamos diena švenčiama gruodžio 22 d., Liuksemburge – birželio mėnesį. Tailande rugpjūčio 12 dieną švenčiama karalienės Sirikit gimimo diena. Šią dieną, kuri paskelbta nacionaline, taip pat sveikinamos mamos.

Jungtinėse Amerikos Valstijose motinos tradiciškai sveikinamos antrąjį gegužės sekmadienį. Tądien mamos sveikinamos ir Italijoje, Belgijoje, Turkijoje, Australijoje, Indijoje, kitose pasaulio šalyse. Japonijos karališkoji šeima kildinama iš Omikami Ameterasu – Visatos motinos. Šioje šalyje mamos sveikinamos taip pat antrąjį gegužės sekmadienį. Lenkai mamas sveikina gegužės 26 dieną, o argentiniečiai – spalį.

Nuo senų laikų motinos kūreno šeimos židinį, augino vaikus bei atlikdavo kasdieninius buities darbus. Nors šiuolaikinės mamos ne tik prižiūri namus, bet ir padeda išlaikyti šeimą, jos vis dar taip pat nuoširdžiai ir su meile rūpinasi savo vaikais.

Meniu.lt kolektyvas šią gražią dieną taip pat sveikina visas Mamytes ir linki neblėstančio džiaugsmo, artimųjų meilės, šilumos, sveikatos ir pačių gražiausių pavasario žiedų.

Meniu.lt informacija
Nuotrauka: inmagine.com

2010 05 01