Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Paskutinysis „Dinner in the Sky“ šefas nelaukia „Michelin“ žvaigždės ant padėkliuko

2013-05-31
Paskelbk savo straipsnį

Vienam perspektyviausių Baltijos šalių virtuvės meistrų pastarieji metai buvo itin intensyvūs. Prieš daugiau nei metus jis pradėjo vadovauti restoranui „Wiegand“ Estijoje, šiemet atidarė nuosavą restoraną „Degustare“ Rygoje ir jau antrą sezoną vadovaus dangaus restorano „Dinner in the Sky“ virtuvei.

Įvairių šalių - pavyzdžiui Suomijos, Švedijos, Norvegijos, Airijos, D.Britanijos ir net Australijos - restoranuose dirbusį M.Heinmets „Dinner in the Sky“ į savo šefų, kurių dauguma įvertinti „Michelin“ žvaigždutėmis, ratą priėmė pernai. Jis vienintelis Baltijos šalių šefas, kurį dangaus restoranas pristato tarptautiniu mastu.

Paklaustas, ar tiki, kad Baltijos šalių šefai gali išsiskirti ir būti įvertinti Europiniu lygiu, jaunasis šefas atsako, kad jau dabar čia yra daug fantastiškų šefų, tačiau bėda tame, kad „Michelin“ vertintojai nenori atvykti į Baltijos šalis ir suteikti jiems pelnytą įvertinimą.

„Aš nežinau, kodėl taip yra...Bet šnekant tiesiai šviesiai, jie gali eiti velniop su savo žvaigždėmis, nes geras maistas atsiranda iš širdies, o ne iš žvaigždžių“,- sako jis.

M.Heinmets mano, kad Baltijos šefams reikia garsinti save, kad pasaulis sužinotų apie juos, kad jie moka gaminti ir daro tai velniškai gerai. Už norą tobulėti ir sugebėjimą gerą maistą paversti tiesiog puikiu vertinamas jaunasis Estijos šefas sako, kad jo tikslas išmokyti kiekvieną suprasti ir vertinti kokybišką maistą.

„Dinner in the Sky“ svečių Vilniuje užkandžiui šefas žada ėrienos kapotinį su lėtai virtu putpelės kiaušiniu, trumų majonezu ir ikrais, pirmajam patiekalui – šiaurietišką lašišą su burokėliais ir svogūnų marmeladu. Pagrindiniam patiekalui M.Heinmets ruoš 57°C temperatūroje gamintą anties krūtinėlę su šviežiais žalumynais, grybais ir vištienos užpilu. O desertui svečių laukia šveicariškas morengas su uogomis ir moliūgu.

“Tai bus paprasti produktai, paprastos technologijos, tačiau tobulas paruošimas” – Vilniaus “Dinner in the Sky” svečiams žada estų šefas. Visi šie patiekalai bus sukurti specialiai dangaus restorano turui, t.y. neragauti restoranų, kurių virtuvėms vadovauja M.Heinmets, svečiams.

Laisvų vietų į šio šefo priešpiečius jau nebeliko, o vakarienę galima rezervuoti interneto svetainėje Dinnerinthesky.lt/bron