Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Mėgstantiems gatvės maistą: miestai, kuriuos būtina aplankyti

2023-01-03
Paskelbk savo straipsnį

Koks esate keliautojas? Ar tas, kuris atostogų metu svajoja apie prabangą, todėl pietauja tik geriausiuose miesto, kuriame vieši, restoranuose? Ar visgi tas smalsuolis, kuris šmirinėja po atokias gatveles ieškodamas unikalių vaizdų, o išalkęs lekia į artimiausią turgelį ir mėgaujasi gatvės maistu? Jeigu pasirinkote antrąjį variantą, šis straipsnis skirtas būtent jums – norime papasakoti apie pasaulio miestus, garsėjančius savo gatvės maisto pasiūla.

 

Bankokas

Bankokas – tai miestas, kurio tiesiog negalėjome neįtraukti į šį sąrašą. Turistams jis siūlo galybę įdomybių: nuo prabanga tviskančių šventyklų ar didingų karališkųjų rūmų, iki šurmuliuojančių turgaviečių, šiuolaikiškų dangoraižių bei miestą raizgančių kanalų. Vis dėlto, reikia pripažinti, jog Tailando sostinė vilioja ne tik savo istorija ar architektūra, tačiau ir gastronomija. Ypač – gatvės maisto kioskeliais, kurių šiame mieste be galo daug.

Įvairiausios tradicinės sriubos, makaronai su jūros gėrybėmis, troškiniai, ant grilio kepti mėsos iešmeliai, salotos – Bankoko gatvės maisto kioskeliai siūlo platų skonių diapazoną. Ir tai dar ne viskas: Tailando sostinės gatvėse galima įsigyti ir tokių įdomybių kaip gruzdintos lervos, svirpliai ar pan. Išdrįstumėte paragauti?

 

Meksikas

Pabuvoję Pietryčių Azijoje, persikelkime į kitą pasaulio dalį – spalvingąjį Meksiko miestą. Jis taip pat garsėja savo gatvės maistu. Tiesa, pasiūla, palyginus su prieš tai aptartu Bankoku, visiškai kitokia. Ant grotelių kepti kukurūzai, tamale suktinukai, enčilados, įdarytos sūriu, mėsa, daržovėmis, čili padažu, kesadilijos, įvairūs troškiniai – visi patiekalai spalvingi, pasižymintys prieskonių gausa.

Beje, Meksiko mieste organizuojami ir specialūs gastronomijos turai „Eat Mexico“. Jų metu keliautojams siūloma susipažinti su didmiesčiu būtent per maistą, aplankant geriausias turgavietes bei maisto kioskelius.

 

Londonas

Gatvės maisto kultūra prasidėjo Azijos šalyse. Tačiau šiandien ją galima apčiuopti kone visuose didmiesčiuose. Londonas – ne išimtis. Netgi galėtume teigti, jog būtent Londone galima atrasti bene didžiausią gatvės maisto įvairovę: nuo įprastų sumuštinių ar mėsainių, iki Vietnamo, Tailando, Korėjos, Armėnijos, Turkijos, Peru, Kinijos ir kitų šalių patiekalų. Kitaip tariant – viso pasaulio skoniai vienoje vietoje. Gatvės maisto kioskelių zonų Londone yra tikrai ne viena – dažniausiai jos įsikūrusios greta didžiųjų miesto turgaviečių. Todėl, jei keliausite į šį miestą, nepatingėkite nuvykti į bent kelias gatvės maisto zonas – esame tikri, jog atrasite patiekalų, kurių iki šiol dar nebuvote ragavę.

 

Hošiminas

Vėl grįžkime į Pietryčių Aziją. Tiesa, šį kartą nebe į Tailandą, tačiau į didžiausią Vietnamo miestą – Hošiminą. Keliautojai, trokštantys naujų gastronominių patirčių, šį didmiestį tikrai turėtų įtraukti į savo lankytinų vietų sąrašą. Kodėl? Ogi dėl to, jog čia gausu tiek įvairiausių maisto turgelių, tiek pavienių kioskelių, siūlančių įsigyti išties puikų, tradicinį, turtingą skoniais gatvės maistą. Įvairiais būdais pagamintos jūros gėrybės, ant grotelių keptos krabų kojelės, sraigės, vietnamietiški blyneliai, spring rolls suktinukai, makaronai – mums jau dabar tįsta seilė. O kaip jums?

Beje, Hošimino gatvės kioskeliuose galima įsigyti ir patiekalą, kuris yra kone visos šalies vizitinė kortelė. Tai – pho sriuba. Sodraus skonio sultinys, ryžių makaronai, plonai pjaustyta jautiena arba vištiena, galybė įvairiausių žolelių ir prieskonių – skonis išties nepaprastas. Ne veltui vietiniai gyventojai ją valgo tiek pusryčiams, tiek pietums ar vakarienei. Pho sriubos, Vietname, galima įsigyti visur: tiek restoranuose, tiek gatvės maisto turgeliuose. Jei viešėsite šioje šalyje, išbandykite skirtingus sriubos variantus.

 

Stambulas

Lietuvaičiai dažniausiai vyksta į Turkijos kurortus. „Viskas įskaičiuota“ viešbučiuose jie gauna platų maisto pasirinkimą. Tačiau jeigu norite paragauti išties unikalaus turkiško gatvės maisto, derėtų apsilankyti didžiausiame šalies mieste – Stambule.

Tikriausiai net nereikia sakyti, jog viešint Stambule tiesiog būtina paragauti turkiškų kebabų. Tačiau patiekalų, vertų dėmesio, yra kur kas daugiau: įdarytos bulvės, turkiška pica lahmacun, riestainiai, midijos, mėsos ir sūrio pyragai, kukuliukai, sumuštiniai su kepta žuvimi – patikėkite, turkiškas gatvės maistas tikrai vertas dėmesio.

 

Singapūras

Tikriausiai esate girdėję, jog Singapūras – vienas iš brangiausių miestų pasaulyje. Keliautojai, vykstantys čia atostogauti, turėtų iš anksto nusiteikti – pinigų teks išleisti nemažai. Vis dėlto, šiek tiek sutaupyti įmanoma: vietoj kasdienių pietų ar vakarienių restorane, galima pasirinkti pigesnį, tačiau skonio atžvilgiu nebūtinai prastesnį variantą, – gatvės maistą. O įvairiausių gatvės maisto kioskelių Singapūre tikrai nestinga.

Singapūras ne veltui dažnai įvardijamas vartais taip Rytų ir Vakarų. Tai atsispindi net ir gatvės maiste: didžiuosiuose maisto turguose galima rasti kioskelių, gaminančių įvairiausius sumuštinius, burgerius, picas ar pan. Tačiau Azijos maisto pasiūla ne ką menkesnė – ypatingai, jeigu mėgstate indų ar kinų virtuves, mat Singapūre įsikūrę indų ir kinų kvartalai, kuriuose galima pasimėgauti išties autentiškais skoniais.