Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Pasaulio muzikos profesionalai lankysis ir Lietuvoje

2013-01-13
Paskelbk savo straipsnį
„GM Gyvai“ 2013 m. pavasario sezone klausytojams rengia keturis, daug turtingos world muzikos pateiksiančius koncertus. Į Lietuvą atvyksta gerai pasaulyje žinomi atlikėjai: talentinga dainininkė ir šokėja Karima Nayt iš Alžyro/Prancūzijos, Viduržemio jūros regiono tradicijas puoselėjantis Lopez-Petrakis-Chemirani trio iš nuostabiosios Kretos, rytų muzikos guru Debashish Bhattacharya iš Indijos ir Malio garsenybė Vieux Farka Toure. Šie atlikėjai savo kuriama muzika peržengia įvairių kultūrų ir laikmečių ribas – kas suburia skirtingus žmones ir kuria vienybės jausmą.

Pirmuoju „GM Gyvai“ pavasario sezono koncertu prisidedama prie 2013 m. Frankofonijos dienų programos, kurioje revoliucinga, po pasaulį klajojanti menininkė iš Alžyro Karima Nayt pademonstruos savo glotnų balsą, gebantį unikaliai atskleisti itin stiprius jausmus ir išgyvenimus prancūzų, alžyriečių bei arabų kalbomis. Lopez-Petrakis-Chemirani trio iš saulėtosios Graikijos salos Kretos atsigabens galybę tradicinių instrumentų, kuriais originaliai atskleis kultūrinėmis vertybėmis ir archajiškumu dvelkiančius Viduržemio jūros regiono (Graikijos salų, Turkijos, Irano, Armėnijos, Azerbaidžiano, Afganistano, Ispanijos, Prancūzijos) muzikinius lobius.

Indijos gitaros guru Debashish Bhattacharya klausytojus nudžiugins Rytų ir Vakarų ribas peržengiančia melodinga, pozityvia ir dvasinga muzika, kuri suteiks ramybės ir džiaugsmo – tai bus nuostabi muzikos terapija. Ne veltui su šiuo genijumi dirba garsiausi Indijos muzikos atstovai Ravi Shankar, Ajoy Chakrabarty, Brij Bhushan Kabra bei žinomiausi pasaulio maestro Ustad Zakir Hussain, John McLaughlin, Bob Brozman ir kt. Gegužės mėn. vasariškai šiltos muzikos iš Malio atveš legendinio Afrikos gitaristo Ali Farka Toure sūnus Vieux Farka Toure, pramintas Sacharos Jimi Hendrix. Jo brandi, turtinga ir hipnotizuojanti muzika įrodys, kad Vieux yra vienas talentingiausių bei inovatyviausių Afrikos muzikantų. Neįtikėtina, kad tik keturiuose skirtinguose pasirodymuose telpa daugybė pasaulio regionų ir muzikos tradicijų, todėl „GM Gyvai“ kviečia mėgautis naujais įvairių kultūrų muzikos sąskambiais ir netikėčiausiais atradimais.

Naujajame sezone koncertai vyks lankytojams jau žinomose vietose – Vilniaus Keistuolių ir Kauno dramos teatruose, Šv.Kotrynos bažnyčioje. Tačiau Gmgyvai nusprendė išbandyti naujas erdves ir dalis koncertų Rusų dramos teatre, menų fabrike „Loftas“, pasaulio muzika skambės Kauno Šv. Jurgio Kankinio bažnyčioje, muzikos klube „Gargaras“, o pajūryje – Klaipėdos „Švyturio menų doke“.Daugiau informacijos:
Žilvinas Švarplys
tel.nr. +37068613883
zilvinas@gmgyvai.lt
www.gmgyvai.lt