Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Pagaliau tikrai nauji vėjai – burbulinė arbata

2017-03-23
Paskelbk savo straipsnį

Burbulinė arbata (taip pat žinoma kaip perlų /perlinė pieno arbata arba „boba“ arbata) yra Taivanio arbatos gėrimas-kokteilis, 1980-aisiais sukurtas Taichungo regione. Daugumos burbulinės arbatos receptų pagrindas – arbata, suplakta su vaisiais ar pienu, kurią dažniausiai papildo tapijokos rutuliukai, vaisių žėlė ar kiti priedai.  Yra daug burbulinės arbatos variacijų, tad kad jų visų paragautumėte, turėtumėte nuvykti į Aziją arba... į Formosą, kurioje rasite ne tik burbulinės arbatos, bet ir tirštų vaisinių kokteilių (smoothies), taivanietiškų užkandžių bei azijietiškų bandelių „baozi“.

Populiariausios Taivanyje burbulinės arbatos yra pieno arbata su tapijoka ir žalioji arbata su tapijoka. Tapijokos „perlai“ – tai maži žirneliai, pagaminti iš krakmolo, gauto iš manijokos augalo šaknų. Tai viena švariausių krakmolo rūšių pasaulyje. Burbuliukai verdami vandenyje su šiek tiek rudojo cukraus, kad įgautų šiek tiek saldumo. Vėliau šiuos burbuliukus galima dėti į bet kokį gėrimą, net ir smoothie!

Jei esate ragavę burbulinės arbatos Azijoje, Formosoje ji tokia pati, kaip prisimenate iš tų kelionių. Jei nesate buvę Azijos valstybėse, būtinai apsilankykite Formosoje, kad suprastumėte, koks malonumas ir atradimas yra burbulinė arbata! Daugeliui patiks pieninės arbatos su karamelės, lazdyno riešutų, matcha ar taro skoniais, o šiltuoju sezonu populiariausi tikriausiai bus vaisių smūčiai (smoothies) – jie vėsūs ir gaivūs!

Net jei užsuksite išgerti paprastos natūralios juodos arba žalios arbatos, patirsite, kad čia ji yra viena skaniausių arbatų, kokią Jums yra tekę gerti Lietuvoje, o „baozi“ bandelės, gamintos garuose, ko gero, nukels Jus į Aziją. „Baozi“ taip pat gali būti ir su mėsa, veganiškos ar net desertinės – su saldžiomis pupelėmis. Lietuvoje niekur kitur negaminamos „baozi“ bandelės yra tokios pat originalios kaip ir Azijoje, nes jų receptus sudarinėja tikras taivanietis!

Sekantiems arbatinę socialiniuose tinkluose, Formosa siūlo intriguojantį slaptą meniu – jame Jūs galite pamatyti specialius gėrimus, kurių nėra įprastame meniu pasiūlyme. Juos užsisakyti galima atėjus ir paprašius „iš slapto meniu“ – būsite išskirtiniai klientai arbatinėje!

Taivanietiška šventė Jūsų namuose, darbe ar sutartoje vietoje

Burbulinė arbata ir „baozi“ bandelės su visa gamybos ceremonija gali atvažiuoti į Jūsų namus ar renginį. Priimami išankstiniai užsakymai arbatų bei užkandžių pristatymui į sutartą vietą, taip pat galime atsivežti visą reikiamą įrangą ir ruošti gėrimus bei užkandžius prie Jūsų ir Jūsų svečių akių – draugai tikrai bus sužavėti neįprasto renginio ir meniu. Netrukus bus pristatoma ir alkoholinė burbulinė arbata, kurią pagaminsime renginiams arba renginiuose, pagal specialų užsakymą.