Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Organizmo nuodas – krevetės

2008-11-19
Paskelbk savo straipsnį

Tarp jūros gėrybių mėgėjų itin populiarus maistas – krevetės. Jos laikomos sveiku maistu bei įspūdingai atrodo ant stalo. Be to, krevečių kaina per paskutiniuosius dešimt metų labai nukrito ir dabar kone kiekvienas gali paragauti šių mažyčių jūros gėrybių.

Deja, jei jūs galvojote, kad pesticidai daržovėse ir augimo hormonai gyvulinės kilmės produktuose yra didelė problema, susipažinkite su naujausiu nesveiko, o gal net ir ilgai vartojant, nuodingo kokteilio savininkėmis – krevetėmis. Pasaulio rinkoje didžioji dalis krevečių yra iš Tailando, ypač karališkosios, dažnai vadinamos tigrinėmis. Krevečių auginimas tapo puikiu verslu ir padeda daugybei šeimų užsidirbti. Vis daugiau ryžių laukų virsta krevečių „tvenkiniais“, mat pasaulinėje rinkoje jų poreikis didėja.

Toks greitas verslas, nors ir padeda daugybei šeimų finansiškai, tuo pačiu metu gadina šeimos narių sveikatą bei vartotojų skrandžius. Paprasčiausiai apsilankius krevečių fermoje jums gali dingti apetitas visam gyvenimui. Krevetės auginamos „šlykščiame“, pilkšvame vandenyje ir nuolat šeriamos įvairiausiais chemikalais, antibiotikais bei maisto atliekomis. Šeima, kuri užsiima šiuo verslu, apsistojusi greta nedidelėje trobelėje, kurioje pilna įvairiausių sveikatai pavojingų bei draudžiamų chemikalų.

Smarvė šalia dviejų teniso kortų dydžio tvenkinio tiesiog nepakenčiama. Viena šeima naudoja 13 skirtingų chemikalų mišinių. Tradicinis maitinimo mišinys yra ryžiai, soja, žuvies bei pačių krevečių atliekos, kartu įmaišomi chemikalai, gerinantys krevečių metabolizmą, asparto rūgštis, gliutamino rūgštis, taurinas (šių rūgščių yra ir „Red Bull“ gėrime), „Vitamix“, padedantis krevetėms augti greičiau ir „Calphorax“ – sukietina krevetės kiautą ir padailina krevetės spalvą. Prie visų šių medžiagų dar įmaišoma įvairių antibiotikų ir visos krevetės pašeriamos.

Azijos šalyse krevetės auginamos jau nuo seno: Tailande bei kitose šalyse šeimos mažuose tvenkiniuose užsiaugindavo sau krevečių. Bet nuo 1990-ųjų metų, kai ėmė didėti šių produktų paklausa, ši namų pramoga tapo verslu. Maisto produktų rinkoje tai lyg antra industrinė revoliucija, kai į viską buvo dedama gera dozė pesticidų, trąšų ir taip toliau. Ši revoliucija pasiekė ir didžiausią krevečių augintoją pasaulyje – Tailandą. Ar jūs tikrai norite nuodyti savo organizmą valgydami krevetes?  

Skirmantė Gough
Šaltinins: www.dailymail.co.uk
Nuotraukos: worldseafoods.com; www.bbcgoodfood.com; www.hotelaugusta.com.au
Meniu.lt informacija