Nuo streso – jogurtas ir kava

Nuo streso – jogurtas ir kava

Pieno bakterijos ne tik gerina virškinimą, bet ir padeda kovoti su chronišku stresu, įsitikinę amerikiečių mokslininkai.

35 tyrime dalyvavę pacientai, kenčiantys nuo streso bei nuovargio, gavo jogurto su Lactobacillus casei bakterijomis. Po kelių savaičių tyrimo dalyvių duomenys buvo palyginti su žmonių, gėrusių jogurtą su placebu. Paaiškėjo, kad nuo biojogurto ne tik padaugėjo virškinimo bakterijų žarnyne, bet ir išnyko nerimo bei nuovargio simptomai. Dabar specialistai bando išsiaiškinti, kaip gerosios bakterijos gali veikti žmogaus psichiką.

Dar vienas streso priešas – kava. Kai kuriuos žmones net kavos kvapas išvaduoja nuo streso, suteikia žvalumo neišsimiegojus ar net praskaidrina niūrią nuotaiką. Specialistai atliko ne vieną eksperimentą su pelėmis. Tyrimo metu pavyko aptikti 14 antistresinio poveikio genų, kurie aktyvuojasi sklindant kavos pupelių aromatui. Be to, kavos kvapas išskiria baltymus, turinčius antioksidacinių savybių. Mokslininkų nuomone, kavos aromaterapija – puikus būdas gydyti nuo streso hipertonikus, kuriems gydytojai nerekomenduoja gerti kavos.

Raminta Skripkaitė
Šaltinis: zdr.ru
Nuotraukos: corbis.com
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną