Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Nuo peršalimo saugo sveikas protas ir šiek tiek pastangų

2010-12-02
Paskelbk savo straipsnį

Peršalimo ligų sezonas man visuomet sunkus. Jeigu ir nesusergu ligomis, dėl kurių „iškrenta“ bendradarbiai, sloga arba gerklės skausmai - ilgam. Ar yra patikimų natūralių priemonių, kaip viso to išvengti, gal - sustiprinti imunitetą?  
Tadas

Atsako specialistė, VšĮ Ajurvedos akademija vadovė, Lina Lukošienė:

Silpnas imunitetas - tai susilpnėjusi viena organizmo atsparumą lemiančių kategorijų - „odžas“. Išsekus „odžas“, sako ajurveda, mirštama. Kad jis nesusilpnėtų, reikia trijų disciplinų: sveiko gyvenimo būdo, sveikos ir reguliarios mitybos ir tam tikros organizmo valymo sistemos.

Gyvenimo būdas. Svarbiausia anksti - 21-22 val. - eiti miegoti. Toks miegas, t.y. kartu su gamta, leidžia gerai pailsėti ir sustiprėti protui. Jis lieka „patenkintas“ ir daro teigiamą įtaką visam organizmui.

Proto ramybė. Stiprūs pykčio, nerimo, streso ir kt. emocijų proveržiai akimirksniu degina „odžas“ atsargas. Neišgyventos emocijos moteriai - ligos pretekstas. „Išlieti“ jas taip pat reikia mokėti. Tinka kalbėjimasis su drauge, draugu ar teta. Arba „išrašyti“ jas iš savo širdies - į dienoraštį ar laišką. Parašykite laišką, gal ir ne vieną, tam, kas jus dirgina. Laiško nebūtina išsiųsti.

Tinkama mityba. Svarbiausias valgymo tikslas - palaikyti gyvybę ir kad maistingosios medžiagos būtų pasisavintos, o atliekos pašalintos (geras virškinimas). Žmonės yra skirtingi, ajurveda skiria tris pagrindinius tipus. Kiekvienam jų yra tinkami produktai ir rekomendacijos, ko geriau atsisakyti. Pajutus peršalimo ar slogos simptomus, ypač svarbu nevalgyti bulvių, pieno produktų, kepto, rūkyto ir kitokio sunkaus maisto.  Bent vieną dieną atsisakykite maisto visiškai. Tai reiškia leisti organizmui pačiam susitvarkyti su ligą provokuojančiais toksinais.
Profilaktiškai galima naudoti sveikatą stiprinamųjų produktų, vienas jų yra „Čavanpraš“ (yra kai kuriose vaistinėse).

Svarbiausia prieš peršalimo ligų epidemijos sezoną pasitikėti savo galiomis: galiu ir privalau būti savo sveikatos kalvis. Nelikus ligų baimės, ir nesirgsite. Kad tai įvyktų, reikia išmokti atsipalaiduoti. Skirkite laiko pamokoms, pavyzdžiui, jogos centre, ir sužinosite veiksmingų metodų, išmoksite pratimų - asanų. Nurimęs protas yra laimingas protas.

Sveikata - tai švara. Per dieną išgerkite apie du litrus vandens. Vanduo ir valo, ir maitina.
Ajurveda rekomenduoja apsaugos nuo išorinės taršos, taip pat ir infekcijos, priemones. Tai - masažas arba savimasažas su aliejumi. Įrodyta, kad aliejus gali įsiskverbti į audinius iki septynių centimetrų ir, „paėmęs“ toksines medžiagas, jas pašalinti iš organizmo. Todėl rytą prieš prausdamiesi duše įsitrinkite šalto spaudimo nerafinuotu kambario temperatūros sezamo aliejumi. Vakare, eidami miegoti, įtrinkite aliejumi padus ir bambą (tai zonos, pro kurias aliejus sparčiausiai įsiskverbia į gilesnius audinius ir atlieka savo gerą darbą). Svarbu įtrinti ir ausis (trinti, kad net raitytųsi!). Rytą svarbu 3-4 minutes paskalauti burną šaukštu aliejaus.

Nuotraukos: inmagine.com
www.lsveikata.lt informacija

2010 12 02