Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Nuo gėrimų taip pat storėjama

2009-05-13
Paskelbk savo straipsnį

Nenumaldomai artėjant vasarai bei maudymosi sezonui, daugelis moterų stengiasi atsikratyti nereikalingų kilogramų, kad paplūdimiu galėtų žygiuoti drąsiai. Vis dėlto mokslininkai teigia, kad svarbu ne tik tai, ką valgome, bet ir tai, ką geriame, kai norime numesti svorio.

Pasak ekspertų iš Johns Hopkins Bloomerg viešosios sveikatos mokyklos, norint sulieknėti, reikia mažinti ir su gėrimais gaunamų kalorijų kiekį. Mokyklos profesorius ir vienas iš tyrimo autorių Benjaminas Cabellero tikino: „Su svorio kaita siejamos tiek su maistu, tiek su gėrimais gaunamos kalorijos, tačiau tik sumažinus pastarųjų kalorijų normą buvo pastebėtas žymus svorio sumažėjimas per kitus 6 mėnesius“.

Tyrime dalyvavo 810 žmonių, kurių amžius – 25–79 metai. Jie buvo stebimi 18 mėnesių. Žmonės kas dvidešimt keturias valandas telefonu turėjo papasakoti apie vartotus gėrimus.

Pasak mokslininkų, kasdien atsisakius vienos stiklinės saldinto gėrimo, per šešis mėnesius svoris sumažėtų 0,5 kilogramo, o per 18 mėnesių – 0,7 kilogramo. Mažiau suvartojus kitų gėrimų, per 6 mėnesius pavyktų atsikratyti 0,25 kg, per 18 mėnesių – 0,24 kg svorio.

Mokslininkai išskyrė septynias gėrimų grupes: cukrumi saldinti gėrimai (reguliariai geriami nealkoholiniai gėrimai, vaisiniai bei labai kaloringi gėrimai, saldinti cukrumi), dietiniai gėrimai (dietinė soda bei kiti dietiniai gėrimai, saldinti dirbtiniais saldikliais), pienas (nenugriebtas, 2 procentų riebumo bei 1 procento neriebus), natūralios sultys (100 proc. vaisių bei daržovių sultys), kava bei arbata su cukrumi, kava bei arbata be cukraus ir alkoholiniai gėrimai. Mokslininkai nustatė, kad net 37 procentus skysčių kalorijų žmogus gauna su saldintais gėrimais. Tokie gėrimai didina nutukimo riziką, todėl gydytojai skatina suaugusiuosius mažiau gerti cukrumi saldintų gėrimų. Straipsnis publikuotas American Journal of Clinical Nutrition.

Elena Germanovič
Šaltinis: medicalnewstoday.com
Nuotrauka: corbis.com
Meniu.lt informacija