Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Norint paragauti „wrapo“ su „Trinidado skorpiono“ pipirais teks pasirašyti dokumentus

2019-08-21
Paskelbk savo straipsnį

Prieš dvejus metus lietuvius ir šalies svečius nustebinę brangiausiu pasaulyje „wrapu“ su auksu, trumais ir krokodiliena, šiandien „Wraperia Suppa Kebs“ komanda siūlo paragauti patį aštriausią planetoje „wrapą“. Šio gastronominio užtaiso paslaptis – padažas, kuris gaminamas su marinuotais jalapenų griežinėliais, džiovintais kajeno, šviežiais habanero pipirais ir į „Gineso rekordų“ knygą įtrauktais aštriausiais planetos „Trinidado skorpiono“ (angl. Trinidad Scorpion) čili pipirais.

Kaip pasakoja „Wraperia Suppa Kebs“ vystytojas Karolis, aštrių pojūčių mėgėjai turės pasirašyti sutikimą, kad prisiima atsakomybę dėl galimų padarinių sveikatai. Tuomet galės paragauti šio velniškai aštraus skonio patiekalo ir pajusti skirtingų aštraus skonių paletę.

Paragauti skirtingų skonių aštrumą

Vienas iš pirmųjų šį patiekalą ragavusių gurmanų Mindaugas pasakoja, kad pojūčiai buvo neįprasti.

„Esu patologiškas aštrių pojūčių kolekcionierius, todėl sužinojęs apie šį iššūkį, net nedvejodamas atvažiavau paragauti. Pirmieji įspūdžiai... matote mano prakaituotą kaktą ir įraudusį veidą (juokiasi – aut. pastaba). Pirmąjį kąsnį palydėjo mintis: „nieko čia aštraus“ ir tik po kelių minučių supratau į ką įsivėliau. Sunkiai, tačiau įveikus šį iššūkį, galiu pasakyti, kad tai buvo pati turtingiausia mano aštrių skonių kelionė“, – šypsosi IT specialistas.

Wraperia Suppa Kebs“ – lietuvaičių sukurtas prekinis ženklas. Po juo slepiasi unikali „wrapų“ koncepcija, kuri neturi analogų ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse, Vakarų Europoje. Komanda pasakoja, kad idėja pagaminti aštriausią pasaulyje „wrapą“ kilo pastebėjus lietuvių pomėgį aštriam maistui.

Apsaugo nuo vėžio ir padeda kovojant su antsvoriu

Toks potraukis aštriam maistui nestebina medikų. Pasak jų, pipirai yra ne tik universaliausias prieskonis, tačiau ir organizmą stiprinanti priemonė. Pipirai pasižymi stipriu antioksidantiniu poveikiu, padeda kovoti su infekcijomis, juose gausu skaidulų, vitamino C ir K, mangano.

Skirtingose pipirų rūšyse esantis kapsaicinas bent 25 proc. pagreitina medžiagų apykaitą. Mokslininkų įrodyta, kad juoduosiuose pipiruose esantis piperinas skatina riebalinių ląstelių irimą, todėl aštrus maistas yra ypač efektyvi priemonė kovojant su antsvoriu.

Raudonieji ankštiniai pipirai stiprina kraujotaką, suaktyvina medžiagų apykaitą, stiprina imunitetą, valo žarnyną. Tai gera priemonė nuo peršalimo. Raudonieji pipirai gerina apetitą, taip pat padeda virškinimui. Uoginėse paprikose gausu ir baltymų apykaitai būtino vitamino B6, vitaminų B1, B2, B12. Iš mikroelementų yra skysčių apykaitą reguliuojantis kalis.

„Nedideli pipirų kiekiai duoda signalą skrandžiui ir šis išskiria druskos rūgštį, ji paskatina didesnę virškinimo fermentų gamybą. Ši rūgštis pasižymi bakterijas naikinančiu poveikiu ir skatina kasos sulčių išsiskyrimą“, – aiškina bendrosios praktikos gydytojai.
Neseniai mokslininkai paskelbė, kad žmogaus organizmas, suvalgius aštraus maisto, išskiria endorfinus, dar žinomus kaip laimės hormonai. Taigi, aštraus maisto mėgėjai patiria panašią būseną kaip ir sportininkai.