Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

„Noma“ - geriausias danų restoranas pasaulyje

2010-05-04
Paskelbk savo straipsnį

Kopenhagoje įsikūręs restoranas „Noma“ puikuojasi pirmojoje restoranų Oskarais vadinamų „San Pellegrino“ apdovanojimų vietoje. Antrojoje ir trečiojoje vietose atitinkamai atsidūrė „El Bulli“ restoranas Ispanijoje ir anglų „The Fat Duck“.

„Tai apdovanojimas už ilgą ir sunkų darbą“, - sako Claus Meyer, vienas iš restorano šefų ir valdytojų. „Nuo šiol Kopenhaga gali tikėtis naujos turistų rūšies – maisto gurmanų. Jau ir anksčiau paskanauti maisto į „Nomą“ atvykdavo žmonių iš viso pasaulio, tačiau dabar jų tik daugės“.

Pasak ekspertų, sėkmę „Nomai“ atnešė bekompromisis sprendimas naudoti tik vietinius produktus iš Šiaurės šalių ir išskirtinis virtuvės šefo ir partnerio Rene Redzepi talentas. Šio restorano moto - propaguoti Šiaurės šalių maistą, jis aktyviai dalyvauja programoje „Naujasis Šiaurės šalių maistas“.

„Noma“, kurios pavadinimas yra „Šiaurės maistas“ danų kalba trumpinys, buvo įkurtas 2003 m. ir kasmet nuosekliai kilo į pripažinimo viršūnę. Restoranas įsikūręs atrestauruotame Kopenhagos uosto sandėlyje.

Virtuvės šefas Rene Redzepi yra lankęsis ir Lietuvoje. 2004 m. jis dalyvavo Islandijos, Grenlandijos ir Farerų salų kultūros dienose ir viename iš Vilniaus restoranų sudarė Šiaurės šalių maisto meniu.

Daugiau informacijos: www.noma.dk

Informacija  telegraph.co.uk