Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Net žali citrusiniai vaisiai gali būti prinokę

2011-02-03
Paskelbk savo straipsnį

Net žali citrusiniai vaisiai gali būti prinokę

Jei pirkdami vaisius parduotuvėje atrenkate vien gražiai pageltonavusias citrinas, oranžinius mandarinus ir apelsinus, nuo šiol galite keisti savo įpročius. Vokietijos mokslininkai patvirtino, kad net ir žali citrusiniai vaisiai gali būti prinokę. Pasirodo, kad intensyvų atspalvį šie vaisiai įgauna, jei prieš derliaus surinkimą buvo pakankamas dienos ir nakties temperatūrų skirtumas. Tokiu atveju žievelėje suyra chlorofilas, kuris neleidžia atsiskleisti kitoms spalvoms. Rimdamiesi citrusinius vaisius, paimkite juos į ranką – sunkesni bus sultingi, o lengvai nuo odelės atsikišusi žievelė liudija, jog vaisius ilgai gulėjo sandėlyje.

Apelsinų sulčių nauda sportuojantiems

O štai mokslininkai iš San Paolo patvirtino, kad apelsinų sultys sportuojantiems padeda greičiau atsikratyti nereikalingų kilogramų. Visos norinčios dalyvauti tyrime dailiosios lyties atstovės buvo suskirstytos į dvi grupes. Pirmajai grupei priskirtos moterys sportavo tris kartus per savaitę kasdien išgerdavo bent puslitrį apelsinų sulčių. Eksperimento dalyvės iš antros grupės apsiribojo vien fiziniu krūviu. Pirmosios grupės dalyvėms pavyko sumažinti riebalinį sluoksnį 15 procentų bei 2,5 procento bendrą kūno svorį. Tuo tarpu antroje grupėje rezultatai buvo prastesni, atitinkamai 11 ir 1,2 procento. Dar vienas įdomus dalykas: intensyviai sportuojant ir geriant apelsinų sultis pirmosios grupės moterims cholesterolio lygį pavyko sumažinti 15 procentų. Mokslininkai taip pat mano, kad apelsinų sultys didina raumenų ištvermę fizinio krūvio metu bei reguliariai sportuojant padeda vystyti reakciją.

Elena Germanovič
Šaltinis: kedem.ru
Nuotraukos: inmagine.com
MENIU.LT informacija

2011 02 03