Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Nemokamų kavinių tinklas Japonijoje

2009-06-09
Paskelbk savo straipsnį

Kiekvienas iš mūsų turbūt svajojame apie tai, kad kavinėse galėtume atsigerti kavos, arbatos ar pavalgyti nemokamai. Kai kur užsisakant dienos pietų kompleksą siūloma nemokama kava, arbata ir sausainiai, tačiau japonai tuo neapsiriboja. Žydinčių vyšnių krašte veikia kavinės, kuriose lankytojai gali atsigerti japoniškos arbatos, šviežiai maltos kavos, sulčių, taipogi siūloma ragauti aštuonių rūšių tradicinių ryžių sausainių, kurie kepami vietoje ir yra pikantiško skonio. Ir visa tai nemokamai!

Sūrūs sausainėliai susilaukia didelio populiarumo, pasirodo, kad toks verslo modelis yra pelningas. Japonijos sostinėje, Tokijuje įsikūrusi „Harimaya Station“ kavinėje yra 114 vietų – visos dažniausiai užimtos. Patikusių kepinių lankytojai gali nusipirkti vietoje. Pasak kavinės savininkų, kurie nuo seno užsiima ryžių sausainiukų kepimu, iš tūkstančio lankytojų, apsilankančių kavinėje dienos bėgyje, bent 500-600 žmonių ką nors papildomai nuperka. Šeimininkai pastebėjo teigiamas permainas, jie teigia, kad apyvarta padidėjo du ar tris kartus palyginus su tuo laikotarpiu, kai svečiai už viską turėjo mokėti. Panašaus pobūdžio kavinės veikia už Tokio ribų – Kioto ir kituose miestuose.

Nemokamų kavinių tinklo idėja tikrai pasiteisino, nors šeimininkai neviešina gaunamo pelno. Jiems priklausantis ryžių kepinių tinklas, Harimaya kompanija, turinti 12 parduotuvių skirtingose vietovėse pasiekia 7 milijardų jenų metinę apyvartą, tai sudaro apie 73 milijonų dolerių.

Galima sakyti, kad tokia idėja vienokia ar kitokia forma jau buvo įgyvendinta. Visame pasaulyje veikia kavinės bei restoranai, kuriuose siūloma valgyti patiekalus, kurių kainą nustato pats lankytojas. „Mokėk kiek nori“ principu vadovaujasi Austrijos sostinėje įsikūręs restoranas „Der Wiener Deewan“, Didžiojoje Britanijoje – Pool mieste esantis restoranas, JAV – veikia dvi tokio pobūdžio kavinės. Viena iš jų įkurta 2003 metais Niujorke, „One World Cafe“, tuo tarpu kita 2006 metais, „SAME cafe“ („So All May Eat“), atvėrė duris Denveryje. Australijos Melburno mieste veikia net keli vegetariškos bei veganiškos virtuvės restoranai „Lentil As Anything“ („Mokėk, kiek nori“).

Elena Germanovič
Šaltinis: onet.pl; melbourne.metblogs.com
Nuotrauka: corbis.com
Meniu.lt informacija