Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Neatrastų skonių Talinas

2011-10-18
Paskelbk savo straipsnį

 

„F-hoone“ – ne eilinis pastatas

Restoraną „F-hoone“ sunku rasti net tiems, kurie žino jo adresą, bet ieškoti verta. Pramoninių pastatų rajone įsikūrusi užkandinė šiais metais tarp 50 geriausių Talino restoranų užėmė aukštą 11 vietą. Tačiau nereikia išsigąsti, čia kainos anaiptol nėra didelės, o maisto kokybė lenkia net gerokai brangesnių restoranų meniu.

Ši iš pirmo žvilgsnio neįmantrų vaizdą kurianti vieta yra įsikūrusi sename pastate, vadinamame „lofte“. Nors didžioji dalis lankytojų yra jaunuoliai, menininkai, bohemiškos sielos žmonės, per pietus čia galima išvysti ir kostiumuotų rimtų verslininkų ar biuro darbuotojų.

Kalbant apie interjerą, tai įsivaizduokite visus senus sovietinius baldus ir aksesuarus vienoje vietoje. Ir dar neabejotinai ne pirmos jaunystės. Panašu, kad vienas iš geriausių restoranų Taline į savo interjerą investavo nedaug pinigų, tačiau daug kūrybiškumo. Nors vis dažniau purtomės sovietinio palikimo, visi šie baldai ir rakandai sukuria lengvą, stilingą ir neįpareigojančią atmosferą.

O dabar svarbiausia dalis – maistas. Jis tikrai nuostabus, o porcijos prilygsta trims lietuviškoms porcijoms eilinių kavinių patiekalų. Čia rasite įvairiausiomis formomis patiektų jūros gėrybių, sultingų ir sočių salotų, nuostabaus skonio crème brûlée. O kainos, palyginus su mūsų tradicinėmis ir anaiptol ne pačiomis geriausiomis picerijomis ar užkandinėmis, labai padorios. Tikrai po pietų šiame spalvingame „lofte“ piniginėje vėjai nepūs.

Adresas: Telliskivi 60A, Tallinn

„nAnO“ – gurmė rojus žemėje

Ši vieta nėra tokia nauja, kaip prieš tai aprašytas restoranas. „nAnO“ net restoranu negalima vadinti. Ir kavinės pavadinimas „nelimpa“. Tai – namai. Tiesiogine šio žodžio prasme. Garsus Estijos modelis Beatrice ir DJ‘ėjus Priit prieš daugiau nei penkerius metus nusprendė savo namuose įkurti jaukią kavinę, kurioje rinktųsi ne tik draugai, bet galėtų užsukti ir turistai, miesto gyventojai.

Poros namai įsikūrę per du namo aukštus, tad pirmasis tapo maisto mylėtojų kampeliu. Tiesa, jei nuspręsite tiesiog imti ir užsukti, mažai galimybių, kad būsite pavaišinti pietumis, nes šių namų šeimininkai dažniausiai priima tik grupes, o vietą užsirezervuoti reikia mažiausiai prieš parą ar dvi. Tačiau, jei susitarėte iš anksto, spauskite durų skambutį ir jus pasitiks šeimininkai.

Būsite pakviesti į spalvų, stilių ir tekstūrų pasaulį. Visos namų sienos nukabinėtos paveikslais bei nuotraukomis, kėdės išdažytos skirtinomis spalvomis, kambarių kampuose pūpso krūvos žurnalų bei muzikos įrašų. Ant stalo nerasite ir vienodų lėkščių ar dubenėlių.

O pagrindinis  viešnagės tikslas – maistas – yra staigmena. Kai paskambinate užsisakyti pietų ar vakarienės, „nAnO“ šeimininkai jūsų paklaus, ko nevalgote ir kokiems produktams esate alergiškas. Visa kita – jų valioje, tad ateidami nežinosite, ką teks ragauti. Būtina paminėti, kad šioje vietoje dažnai lankosi ir šalies prezidentas Toomas Hendrikas Ilvesas su žmona Evelin. Ant sienos kabo net šios poros portretai.

Norėčiau pasakyti, ko paragausite šioje namų kavinėje, tačiau patiekalai retai kartojasi. Vieną kartą gali tekti ragauti vištienos šokolade, kitą kartą – pievagrybių ir daržovių sriubos su kokosų pienu, crème brûlée su rabarbarais ir kitų, pripažinsiu, ne visada suprantamų ir priimtinų skonių. Jei mėgstame tik lietuvišką maistą ir jokie eksperimentai jūsų skrandžio nedžiugina, tai nebus pati puikiausia vieta, tačiau, jei maistas jums – malonumas, o neatrasti skoniai – gyvenimo džiaugsmas, jau dabar rezervuokite vietas šiame gurmanų rojuje. Ir pasiruoškite kiek paploninti piniginę, mat pietūs vienam žmogui kainuoja apie 30-35 eurus. Bet maistas to vertas.

Adresas: Sulevimägi 5, Tallinn

Nuotraukos: Astra Petkūnaitė