Nakties alkis gali būti įspėjimas

Nakties alkis gali būti įspėjimas

Ko gero neatsiras tokių, kurie nė karto slapčia, ar namiškiams matant nevarstė naktį šaldytuvo durų, nekilnojo puodų dangčių. Naktinio valgymo priežastys gali būti įvairios. Tai gali būti ir nerimas, ir nakties baimė, ir „sunkūs“ sapnai, kurie kyla iš pasąmonės. Pasąmonė iš anksto „informuoja“ apie galimą košmarą ar „sunkų“ sapną. Dėl šios priežasties, stengdamasis išvengti nemalonumo, žmogus nesąmoningai renkasi malonumą, šiuo atveju – maistą, taip iš anksto save nuramindamas. Nakties alkio jausmą gali sukelti skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligė, cukrinis diabetas ar gastritas. Skrandžio sultys kur kas gausiau išsiskiria naktį, todėl joms neutralizuoti reikalingas maistas. Nakties alkis gali būti įspėjimas apie gręsiančią ligą! Jei esate sveiki, pabandykite sočiai pavalgyti septintą ar aštuntą valandą vakaro, taip mėgindami numalšinti naktinius užkandžiavimus.

Prieš miegą – nevalgykite
Gerai žinoma taisyklė – nevalgyti po šeštos valandos vakaro. Jei esate pelėda ir miegoti einate vėliau, pasistenkite nevalgyti. Žinoma, iš pradžių bus sudėtinga atsikratyti užkandžiavimo įpročio, tačiau pasiekti rezultatai tikrai džiugins. Vėlai vakare, ar netgi naktį suvalgytas maistas – sunkiai virškinamas. Tai gali sukelti rytinius spazmus skrandyje bei dujų susidarymą pilve. Žmonės, kurie skundžiasi dėl pilvo pūtimo, niekad nesusimąsto, jog tai užsilikę bei netinkamai virškinami maisto likučiai. Viso to galima išvengti atsisakant naktinių užkandžiavimų.

Viena pagrindinių miego funkcijų – padėti atgauti jėgas, išnaudotas per dieną, o naktiniai valgymai jūsų kūną verčia naudoti papildomą energiją, reikalingą virškinti. Juk norite, kad ryte kūnas būtų pailsėjęs, kupinas energijos. Susilaikyti ar net atsikratyti naktinių užkandžiavimų įmanoma, tereikia noro ir valios. Jei niekaip nepavyksta atsisakyti šio įpročio, maisto reikalaujantį skrandį apgaukite pateikdami jam vaisių ar mažytę saujelę riešutų. Vėlai vakare, užpuolus norui valgyti, išgerkite stiklinę kefyro ar suvalgykite obuolį. Alkio priežastys gali būti labai individualios, todėl jei nakties alkis kankina ilgesnį laiką ir be perstojo, pasitikrinkite sveikatą.

Parengė Raminta Skripkaitė
Šaltinis: www.flat-stomach-exercises.com
Nuotraukos: www.flickr.com
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną