Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Moterų pyktį ir depresiją sušvelnins cinkas (sveikata)

2010-04-16
Paskelbk savo straipsnį

Kasdien suvartojusioms po 7 miligramus cinko moterims žymiai rečiau ištinka pykčio priepuoliai, sumažėja priešiškumas aplinkiniams bei padeda atsikratyti slegiančios nuotaikos, teigia japonų mokslininkai.

Kaip rašo žurnalas „European Journal of Clinical Nutrition“, mokslininkai nenustatė, jog vien tik multivitaminai pakeičia tyrime dalyvavusių moterų nuotaiką

„Nors mūsų išvados išankstinės ir jas interpretuoti reikėtų atsargiai, jos gali paskatinti tolimesnius tyrimus, kad būtų įvertintas maistinio cinko ir moterų nuotaikų ryšys“, - sako tyrėjai.

Laikoma, kad maždaug trečdalis žmonijos nepakankamai vartoja cinką, o tai lemia ryškią nuotaikų kaitą.  Mokslininkai norėjo nustatyti cinko papildų poveikį nuotaikai, todėl 10 savaičių tyrė 30 jaunų moterų. Joms buvo duodami multivitaminai arba multivitaminai su cinku.

Multivitaminai buvo skirti, kad būtų išvengta vitaminų nepakankamumo, o jų koncentracija atitiko 50 procentų Japonijoje rekomenduojamos paros normos. Multivitaminuose buvo vitaminų A, D, B1, B2, B6, B12, niacino ir folio rūgšties.

Baigiant tyrimą, cinko papildų gavusioms moterims cinko kiekis kraujyje buvo žymiai padidėjęs, o depresijos ir pykčio rodikliai sumažėję. Mokslininkai pažymi, kad panašūs tyrimai su laboratoriniais gyvūnais taip pat parodė, kad tik moteriškos lyties gyvūnams padidėja agresija, kai jie negauna pakankamai cinko.

Lietuvoje rekomenduojama cinko paros norma yra 10 miligramų. Cinko yra kai kuriuose grybuose, tarkim voveraitėse ir kazlėkuose, pupelėse, riešutuose, moliūgų sėklose.


Nuotrauka: corbis.com

2010 04 16