Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Miegas padeda palaikyti gerą figūrą

2009-12-02
Paskelbk savo straipsnį

Vargu ar suklysime pasakę, jog ne vienas iš mūsų savaitgalį mėgsta pamiegoti. Juk darbo savaitei pasibaigus jaučiame nuovargį, o kelios valandos papildomo miego pagerina mūsų savijautą. Ne paslaptis, kad ir vaikai dažnai ilgiau pamiega. Mokslininkai iš Kinijos universiteto, esančio Hong Konge atliko tyrimą, kurio rezultatai stulbina...

Ištirti 5 tūkstančiai mokyklinio amžiaus vaikų – buvo surinkta informacija apie mitybos įpročius, gyvenimo būdą, svorį bei miego rutiną. Vidutiniškai nustatyta, kad vaikai per parą miega mažiau nei 8 valandas.

Pasirodė, kad tie vaikai, kurie savaitgaliais atsigriebdavo ir ilgiau miegodavo, sugebėdavo išlaikyti liekną figūrą palyginus su bendraamžiais, kurie savaitgaliais atsikeldavo anksčiau. Kodėl taip atsitinka galima paaiškinti labai paprastai - kelios papildomo miego valandos padeda išvengti užkandžiavimo rytinėmis valandomis. Miego trūkumas taip pat sutrikdo medžiagų apykaitą bei padidina organizmo kalorijų poreikį. Nustatyta, kad nutukę ar turintys problemų su viršsvoriu vaikai savaitgaliais miegodavo trumpiau nei jų liekni bendraamžiai.

Pasak tyrimą atlikusių mokslininkų, galima daryti išvadą, jog ilgesnis miegas savaitgalio rytais gali padėti sumažinti nutukimo ar viršsvorio riziką. Tai pirmasis tokio pobūdžio tyrimas. Nors pastaruoju metu nutukimo prognozės sušvelnintos, specialistai teigia, kad iki 2020 metų beveik kas trečias 2-11 berniukas bus nutukęs ar turės problemų su viršsvoriu.

Elena Germanovič
Šaltinis: dailymail.co.uk; onet.pl
Nuotrauka: corbis.com
Meniu.lt informacija