Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

„Michelin“ žvaigždės - ir Rytų Europos restoranams

2012-04-02
Paskelbk savo straipsnį

Anonimiškai keliaujantys „Michelin“ ekspertai apie save praneša ir prisistato restorane, kuriame pietavo, tik tada, kai lieka visiškai patenkinti patiekto maisto ir aptarnavimo kokybe. Skelbiama, kad geriausiuosius jie atrinko įvertinę 2100 restoranų ir 1500 viešbučių.

Autoritetingo restoranų ir viešbučių gido „Michelin“ ekspertai po vieną žvaigždutę pirmą kartą skyrė 44 Europos restoranams. Panašu, kad šįkart žvilgsnis buvo nukreiptas ne tik į Paryžių, Londoną ar kitas savo virtuve garsėjančias vietas, bet ir į Rytų Europą – žvaigždutėmis įvertinti ir Čekijos, Vengrijos, Lenkijos restoranai. Tarp jų pateko net du Prahos restoranai – “Alcron” ir “Degustation Boheme Bourgeoise”.ok_2 ok_5

Prahos viešbutyje “Radisson Blu Alcron Hotel” esantis restoranas “Alcron”, gavęs pirmąją „Michelin“ žvaigždutę, taps dar didesne gurmanų traukos vieta, nei buvo iki šiol. Mažyčiame, vos 24 vietų, restorano valgiaraštyje vyrauja patiekalai iš jūros gėrybių. Tačiau aplankyti 1932 metais duris atvėrusį restoraną “Alcron” verta ne tik dėl išskirtinės jo virtuvės, bet ir dėl senovinės aplinkos – čia galima pamatyti autentišką praėjusio amžiaus 4-ojo dešimtmečio židinį ir Tamaros de Lempickos paveikslus.

ok_8 ok_7

Lietuvos ir kitų Baltijos šalių restoranų tarp pelniusiųjų „Michelin“ ir šįkart nėra. Pirmasis „Michelin“ gidas išleistas 1900 metais.

Laisvalaikio inf.
Nuotraukos: pragueeventscalendar.com