Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Metrinis šokoladinis Kalėdų senelis

2009-12-23
Paskelbk savo straipsnį

Artėjant nuotabiausioms metų šventėms vaikai tikisi sulaukti dovanų bei žinoma, saldumynų. Juk kiekvienas prisimena Kalėdų rytą ir tą gardų pirmą kasnį šokolado... Vokietijoje konditerijos meistrai gamina didžiulius saldžius Kalėdų senelius, kurių aukštis siekia vieną metrą!

Šis sumanymas kilo nedidelės „Felicitas“ konditerijos įmonei. Ji jau ir anksčiau stebino savo gaminiais, pavyzdžiui didžiuliais šokoladiniais kiškiais šv.Velykoms. Dabar įspūdingų gaminių gretas, gaminamų iš firminio, namų šokolado recepto papildė ir šokoladinis Kalėdų senis. Senelio barzda pagaminta iš balto šokolado, tuo tarpu batai – iš juodo. Gigantiškas Kalėdų senelis sveria net 10 kilogramų, o jo kaina sudaro apie 180 eurų. Šie skanėstai žinoma, ne pigi dovana – vis dėlto ji padarytų įspūdį kiekvienam.

Įmonės savininkai, konditerijos meistrai Goedele Matthyssen bei Peter Bienstman nesitikėjo, kad metro aukščio šokoladiniai Kalėdų seneliai susilauks tokio populiarumo. G.Matthysen kometavo, jog šiemet tai ypač keista, kadangi atrodytų, jog blogais laikais žmonės būtų linkę pirkti mažesnius Moteris pasamprotavo, kad ruošiantis šventėms kiekvienas nori sau leisti daugiau ar bent jau mažą prabangą, o 10 kilogramų šokoladinio Kalėdų senelio gali ragauti visa šeima.

Kitas konditerijos meistras gamina mažesnius Kalėdų senelius. Paul Wangler, gyvenantis pietinėje Vokietijoje rankomis gamina Kalėdų senelius, kurių dydis siekia nuo 100 gramų iki 3 kg. Kaina svyruoja nuo 3 iki 100 eurų.

Elena Germanovič
Šaltinis: onet.pl; topics.treehugger.com; english.peopledaily.com.cn
Nuotraukos: topics.treehugger.com; english.peopledaily.com.cn
Meniu.lt informacija