Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Melionas padeda kovoti su stresu

2010-02-25
Paskelbk savo straipsnį

Dietiniai komponentai, gauti iš meliono, efektyviai kovoja su streso simptomais, nustatė prancūzų klinikinių tyrimų organizacijos „Isoclin“ mokslininkai, iš Puatje miesto (Prancūzija).

Atlikę tyrimą, kuriame dalyvavo 70 sveikų 30-55 metų savanorių, ekspertai aptiko, jog melionų sultys mažina nuovargio ir streso požymius.

Specialistai tvirtina, jog yra ryšys tarp psichologinio streso ir tarpląstelinio oksidacinio uždegimo, mat šie gali sukelti skirtingus negalavimus, todėl organizmo gebėjimas kovoti su kasdieniu stresu gali apsaugoti sveikatą.

Eksperimente viena dalyvių grupė gavo superoksido dismutozės kapsules, gautas iš melionų, o kita - kapsules su krakmolu. Rezultate, stebint bei analizuojant streso simptomus antroje grupėje buvo pastebėtas stiprus placebo efektas. Praėjus 28 dienoms maisto papildai su antioksidaciniais meliono komponentais priešingai, ženkliai pagerino bendrą pasipriešinimą stresui ir padėjo palaikyti normalią psichikos būklę.

Meliono sulčių koncentratas sveikatai neturi jokio neigiamo poveikio. Terapeutai užfiksavo, jog melionų sudėtis geba sumažinti skausmą, jautrumą ir bendrą fizinį nuovargį, miego sutrikimus, o taip pat gerina susikaupimą, koncentraciją ir pašalina dirglumo simptomus.

Raminta Skripkaitė
Šaltinis: AMI-tass.ru
Nuotrauka: inmagine.com
Meniu.lt informacija