Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Mažos pajamos - blogina sveikatą

2010-01-17
Paskelbk savo straipsnį

Anksčiau manyta, kad tokie faktoriai kaip rūkymas ir nutukimas daro labai didelę įtaką sveikatai bei gyvenimo trukmei, pasirodo tam įtakos daugiausia turi anaiptol ne jie, o žmogaus pajamos. Taigi, kas džiaugiasi gera sveikata bei gyvena ilgiau?

Amerikiečių mokslininkai iš Columbia University's Mailman School of Public Health išsiaiškino, kad nebaigę aukštųjų studijų studentai džiaugiasi gera sveikata vidutiniškai 5,1 metų trumpiau, nutukę žmonės - 4,2 metų, rūkaliai praranda 6,6 geros sveikatos metų. Tuo tarpu mažas pajamas gaunantys amerikiečiai gera sveikatos būkle gali pasidžiaugti 8,2 metų trumpiau. Vertėtų paminėti, kad žemas pajamas sudaro mažesnės nei 200 procentų federalinės skurdo ribos. Mažas pajamas gauna apie trečdalis amerikiečių.

Tyrimo išvados atliktos remiantis valstybinėmis duombazėmis, o modelis skirtas prognozuoti bei vertinti žmonių sveikatos būklę ir gyvenimo trukmę, kuriuos atspindi vienas bendras rodiklis. Taigi skurdas sudaro didžiausią riziką ir sutrumpina geros sveikatos amžių daugiausiai. Antroje vietoje lieka nebaigtos studijos, po jų seka buvimas juodaodžiu, nutukimas, per didelis alkoholio vartojimas ir draudimo stoka. Pasak ekspertų, vertėtų daugiau dėmesio skirti ne tik rūkymo bei nutukimo prevencijai, tačiau ir skurdo mažinimo priemonėms.

Elena Germanovič
Šaltinis: sciencecentric.com
Nuotrauka: Corbis.com
Meniu.lt informacija