Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Maskvos auksas, sidabras ir bronza virtuvės šefės, Aldonos Gečienės, rankose

2011-10-10
Paskelbk savo straipsnį

45 minutės auksui

Patiekalo skonis, sudėtingumas ir vizualinis pateikimas – buvo pagrindiniai patiekalų vertinimo kriterijai daugiau nei trims šimtams virtuvės meistrų iš viso pasaulio šalių, kovojusių dėl apdovanojimų skirtingose patiekalų kategorijose. Nuo šių metų vasaros „California gourmet“ virtuvei vadovaujančios Aldonos Gečienės patiekalai pelnė „skirtingos spalvos“ medalius visose trijose kategorijose.Auksą šefei atnešė avienos ir ėriuko duetas (restorano patiekalų kategorija).

Virėjams skiriamos 45 minutės paruošti patiekalą nuo pradžios iki galo ir pateikti stebint vertinimo komisijos nariams. „Pasitreniruoti ruošiant patiekalus, prieš konkursą, neturėjau laiko. Tačiau ir įtampai ar nervams ringe ne vieta. Esi stebimas komisijos ir rankų drebėjimas čia vertinamas, kaip neprofesionalumas. Jei jau kas nors iškrito iš rankų, turi atrodyti, kad taip ir turėjo būti“ – patirtimi dalinasi konkurso prizininkė.

Konkurso „virtuvė“

Viena tituluočiausių Lietuvos virėjų tarptautiniame virėjų konkurse Maskvoje dalyvauja 6 metus, todėl jau „perkando“ nerašytas taisykles. „Niekada negausi aukšto įvertinimo jei prie patiekalo pateiksi vieną padažą. Jų turi būti bent keli. Taip pat ir pagrindiniai patiekalo produktai turi būti suderinti. Pavyzdžiui - jei gamini antienos krūtinėlę, reikėtų pagalvoti ir apie antienos kepenėles.“ – patirtimi dalinasi A. Gečienė. Auksą pelnęs patiekalas gerai iliustruoja šią taisyklę: avienos ir ėrienos derinys, du karšti, pipirinis ir majonezo, padažai, trimis būdais paruoštos bulvės – viskas kruopščiai suderinta. Dar viena įdomi detalė – patiekalas buvo papuoštas kiškio kopūstais.

„Ruoštis pasirodymams nėra paprasta. Virtuvėje kiekvienas turi nedidelį plotelį, vienu metu patalpoje sukasi 50 žmonių. Tik ir žiūrėk, kad kas ko nenumestų. Produktus, įrankius ir beveik visą įrangą reikia vežtis patiems, todėl malonumas tai ne iš pigiųjų.“ – teigia prizininkė.

Priziniai patiekalai bus įtraukti į „California gourmet“ meniu

Sidabrą pelnė kulinarės paruoštas banketinis žuvies patiekalas. Bronziniu tapo žėlė tortas, kurio paruošimas trunka iki 11 valandų. „Vaisiai išpjaustomi keraminiu peiliu. Žėlė šaldoma beveik kas milimetrą, tad įdėti ir ištraukti iš šaldytuvo tenka bent 50 kartų.“ – pasakoja A. Gečienė. Sumažintą konkursinio torto versiją, kurią matote nuotraukoje, pagaminti truko apie 5 valandas.

Restorano „California gourmet“ savininkas Olegas Vasinas žada, kad medalius pelnę patiekalai papildys ir pačio restorano meniu. „California gourmet“ atidarytas vos prieš kelis mėnesius, nors paruošiamieji darbai buvo pradėti jau pavasarį. Neatsidarėme tol, kol neradome geriausio įmano šefo virtuvei. Tik tada, kai Aldona sutiko įsilieti į mūsų komandą, užtikrintai atvėrėme duris.“

Daugiau apie „California gourmet“  >>