Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Maltiečiai ir šiemet „virs” sriubą

2010-12-01
Paskelbk savo straipsnį

Maltos ordinas Lietuvoje globoja ir namuose maitina daugiau nei 500 senelių. „Maisto ant ratų” projektas vykdomas 17 metų. Pastaraisiais metais jis finansuojamas už Lietuvos žmonių suaukotus pinigus.

„Maltiečių sriubos” akcijos vyks devyniolikoje miestų – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Alytuje, Panevėžyje, Ignalinoje, Visagine, Kaišiadoryse, Vilkaviškyje, Marijampolėje, Žiežmariuose, Raseiniuose, Naujojoje Akmenėje, Rokiškyje, Zarasuose, Viekšniuose, Dusetose, Kėdainiuose.

Iki šiol „Kalėdine sriuba” vadinta akcija šiemet keičia pavadinimą. Naujasis pavadinimas – „Maltiečių sriuba“ – geriau atspindi veiklos esmę. Tai nėra pagalba žmonėms tik Kalėdų proga. Sriubą maltiečiai atneša kiekvieną dieną.

„Tai didžiulis ir kiekvienam ją gaunančiam žmogui labai reikšmingas darbas. Bendraudami su globojamais ir maitinamais žmonėmis matome, kad jų keliai į šiandieninį  vargą ir skurdą labai skirtingi. Bet kiekvienas apie savo gyvenimą galėtų papasakoti daug gražių ir šviesių dalykų. Šie žmonės gyveno gražų gyvenimą ir niekada nesitikėjo tokios sunkios, vienišos ir alkanos senatvės. Daugelis jų – orūs, nenorintys skųstis Lietuvos piliečiai, daug padarę mūsų Tėvynės labui.  Nenorime savo globotinių pristatyti kaip bejėgių, vien tik gailesčio vertų žmonių. Norime sau ir kitiems pasakyti ─ nė vienas neturime teisės smerkti ir privalome padėti”, – sakė akcijos koordinatorė Renata Gaidienė.

Maltiečių rūpestis žmonėmis nėra tik trumputė vienkartinė Kalėdinė akcija. Tai ilgalaikis, tęstinis projektas, kuriam reikia daug lėšų. „Malonu, kad mūsų visuomenėje yra labai daug geros valios žmonių, suvokiančių, jog pasirūpinti Lietuvos senoliais yra ne tik Maltos ordino, tačiau visų garbės reikalas”, – pastebėjo R. Gaidienė.

Aukoti senolių sriubai galima jau dabar, trumpaisiais telefonų numeriais: 1416, auka – 2 litai, 1417 – 5 litai, 1418 – 10 litų. Didesnę sumą galima paaukoti per svetainę internete www.maltieciai.lt

MENIU.LT informacija
Nuotraukos: maltieciai.lt

2010 12 01