Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Maitinimas švedų mokyklose

2012-04-28
Paskelbk savo straipsnį

Švedija viena iš pirmųjų susirūpinusi vaikų maitinimu mokyklose. Nemokamas maitinimas Švedijos  mokyklose  atsirado jau  po Antrojo pasaulinio karo. Apie 2 mln. mokyklų  po šiai dienai kasdien gauna maistą iš jas aptarnaujančių įmonių. O tas maistas tikrai nėra pilnavertis.Todėl Švedijos vyriausybei bei sveiko gyvenimo būdo linkme einančiai visuomenei rūpi vaikams siūlomas maistas, mokyklinėse bei ikimokyklinio lavinimo įstaigose. Juk tie patys vaikai ateityje taps politikais, ūkininkais, virėjais, restoranų svečiais. Todėl jau nuo mažens mokama rinktis pilnavertį maistą, ugdomas sveikas visuomenės narys. Pradedant nuo vaikų tiesioginio bendravimo su ūkininkais, darbo virtuvėje ir baigiant valgymu. Taigi maitinimas mokyklose yra labai svarbus įrankis kuriant ateities požiūrį į maisto kokybės  vertinamą.

Keletas mokyklų projektą „Maitinimas švedų mokyklose – Safari“ pasirinko kaip standartų nustatymą siekiant tapti pavyzdžiu  kitiems. Tai yra maistas gaminamas mokyklos virtuvėje: suaugę virėjai profesionalai vaikų padedami, kas dieną gamina pietus mokyklos virtuvėje iš produktų, kruopščiai atrinktų ekologiniuose ūkiuose. Pietų kaina neviršija 1 euro.

Ateityje planuojama sukurti Nacionalinės kompetencijos centrą viešojo maisto srityje. Centras sieks padėti, skatinti ir plėtoti sveiko maisto gamybą mokykloms, jį tiekti į namus pagyvenusiems žmonėms ir ligoninėms.
Plačiau skaitykite