Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Maisto pristatymo į namus programėlių vertinimas​​​​​​​

2020-04-08
Paskelbk savo straipsnį

Nors karantinas priverstinai uždarė visų barų, gastropub’ų ir restoranų duris, tačiau mylimu profesionalų ruoštu maistu galima saugiai mėgautis namuose. Šiam tikslui sukurtos specialios maisto pristatymui į namus programėlės, iš kurių nusprendėme apžvelgti Wolt, Bolt, Dserve ir Lėkštė.lt bei pateikti savo pastebėjimus apie kiekvieną jų.

Pirmoji maisto pristatymo į namus programėlė – sparčiai populiarėjantis ir draugų tarpe naudojamas Wolt. Programėlė veikia 73 miestuose, tokiose šalyse kaip Danija, Norvegija, Graikija, Gruzija, Kroatija, Vokietija, Čekija ir t.t. Lietuvoje maistas pristatomas didžiuosiuose miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje. Vos įsijungus Wolt programėlę džiugina pagrindiniame lange klientams pateikiama aktuali informacija apie klientų saugumo užtikrinimą dabartinėje karantino situacijoje: prieš tai paskambinę į duris kurjeriai užsakymą paliks prie durų, taip išvengiant artimo kontakto.

Restoranų pasirinkimas suskirstytas į tokias kategorijas kaip ,,Nauji Wolt restoranai”, ,,Specialūs Wolt pasiūlymai”, ,,Only on Wolt”, ,,Pietūs netoliese”, ,,Mėnesio pasiūlymai”, ,,Ekologiškos pakuotės”, ,,Geriausiai vertinami” ir t.t. Taip pat galima rinktis pagal patiekalų kategorijas: sušiai, pica, salotos, burgeriai, sveikas maistas, desertai, sumuštiniai ar pagal patiekalų kilmės šalis. Restoranų pasirinkimas platus, patiekalai pateikiami vizualiai patraukliai, pateikta išsami ir aiški informacija apie pristatymo terminus ir kainas.

Iš didelio įvairių restoranų sąrašo pasirinkome Azijos virtuvės restoraną ,,BOLA”. Restorano patiekalų esame skanavę anksčiau, tačiau įdomu, kaip įprastai gražiai sudėlioti bowl’ai atrodys, šiuos, per maisto kurjerius, pristatant į namus. Užsisakome du restorano siūlomus variantus – Vietmay Chicken bowl ir Salmon bowl. Programėlėje numatytas pristatymo laikas tikslus, maistas pristatytas šiltas ir nesusikratęs, tad išlaikęs ir savo vizualiai patrauklų pateikimą. Vištienos bowl’ą sudaro traški vištiena, ryžių makaronai, švelniai marinuotos morkos, švieži agurkai, ridikėliai, kalafijoras, pomidoriukai, wasabi riešutai ir vietnamietiškas padažas. Lašišos dubenėlį sudaro marinuota lašiša, agurkai, ryžiai, morkos, imbieras, švieži špinatai, wakame dumbliai. Abiejų dubenėlių ingredientai švieži, ant patiekalų nepadauginta padažo. Patiekalai skanūs, sotūs ir nuotaiką keliančiai spalvingi. 

Wolt:

 • Programėlė veikia 73 miestuose tokiose šalyse kaip: Danija, Norvegija, Graikija, Gruzija, Kroatija, Vokietija, Čekija ir t.t. Lietuvoje maistas pristatomas didžiuosiuose miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje.
 • Atsižvelgiant į esamą karantino situaciją vos įėjus į programėlę pateikiama informacija apie saugų bekontaktį patiekalų pristatymą.
 • Pageidaujamo maisto paiešką palengvinančios įvairios restoranų kategorijos.
 • Bene didžiausias restoranų pasirinkimas.
 • Greitas, patogus naudojimas, aiškiai ir vizualiai pateikta informacija apie restoranus, jų patiekalų ingredientus, pristatymo laiką ir kainą.

Sekantis – galbūt vienas mažiau pastaruoju metu naudojamų, tačiau kone ilgiausiai iš aptariamų maisto pristatymo apps’ų gyvuojantis – Lėkštė.lt. Programėlė šiuo metu jungia 164 restoranus Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje.

Įsijungus programėlę pagal GPS signalą arba rankiniu būdu pasirenkama lokacija, į kurią norima pristatyti maistą. Restoranų sąraše pateikiami restoranų logotipai bei informacija apie pristatymo kainą ir kokiu kilometrų atstumu nuo jūsų lokacijos yra įsikūręs restoranas. Šoniniame skydelyje galima pasirinkti restoranus, kurie duoda Bonus taškus; restoranus, kurie siūlo nuolaidas; pasirinkti maisto atsiėmimo tipą (pristatymas į namus, atsiėmimas, valgymas restorane); filtruoti pagal virtuves: amerikiečių, Azijos, Europos, Graikų, Vietnamo ir t.t., ar pasirinkti pagal patiekalų tipą: mėsainiai, picos, salotos, sriubos, sultys, kokteiliai ir panašiai.

Nors pateikiami pagrindiniame sąraše, tačiau paspaudus ant konkretaus restorano, atsiranda informacija apie šiuo metu nedirbantį restoraną. Po naršymo po restoranus ir patiekalų išsirinkimo tik kiek vėliau pastebime, kad pageidaujant užsakymo į namus, prie savo užsakymo reikia pridėti daugiau patiekalų, nes restoranas suteikia galimybę maistą pristatyti į namus tik užsisakius daugiau nei už €10. Todėl reiktų atkreipti dėmesį, kad suma, nuo kurios pristatoma į namus, skiriasi priklausomai nuo restorano – gali būti nuo €9 arba, pavyzdžiui – nuo €15.

Nors programėlėje dauguma restoranų siūlo pasistiprinti picomis ar sušiais, tačiau išsirenkame japoniškų makaronų Ramen barą-gastropub’ą ,,Ramenas ir pagaliukai”. Pasirinktas patiekalas – didelė porcija Tori rameno. Įprastai rameną sudaro japoniški kvietinių miltų makaronai, kaip sriuba patiekiami su daržovėmis ir mėsa. Būtent dėl dalinai skystos konsistencijos pasirenkame šį patiekalą – įdomu, kaip jis bus supakuotas tam, kad neatšaltų bei neišsipiltų. Nors pristatytas maistas buvo 10 minučių vėliau, tačiau patiekalas puikiai supakuotas – gausiai įsuktas į foliją, tad išliko šiltas ir neišsiliejęs. Tori rameną sudaro vištų šlaunelės, shiitake grybai, makaronai, marinuotas kiaušinis, svogūnų laiškai bei 13 valandų virtas vištų dedeklių sultinys. Sultinys aromatingas, patiekale nestinga ingredientų. Planuojant antrą patiekalą, dviems žmonėms puiki pietų pradžia.

Lėkštė.lt:

 • Veikia tik Lietuvoje, didžiuosiuose miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje.
 • Pora kartų programėlė užstrigo, atsirasdavo informacija apie jungimosi klaidą, nors interneto ryšys puikus.
 • Patogus restoranų filtravimas pagal įvairius parametrus: atstumas, nuolaidos, virtuvės ir patiekalų tipai.
 • Ne itin platus ir įvairus restoranų pasirinkimas. Nors yra savitų ir unikalių restoranų, tačiau dauguma – tinklinės picerijos ir japoniškos virtuvės (sushi) restoranai.
 • Didelė dalis restoranų šiuo metu nedirba.
 • Skirtinga bazinė sąskaitos suma nuo kurios restoranai teikia pristatymo į namus paslaugas.

Prieš mažiau nei pusmetį pradėjusios veikti programėlės pavadinimas Bolt Food daugeliui jau žinomas iš anksčiau – dažnas yra išbandęs taksi paslaugas programėle Bolt. Maisto pristatymo į namus programėlėje restoranai suskirstyti tokiomis kategorijomis, kaip: ,,sutaupykite pristatymui”, ,,restoranų pasiūlymai” bei bendrai sudėti visi restoranai, kurių, kaip nurodoma programėlės aprašyme, yra virš 300. Užėjus į paieškos kortelę restoranai suskirstyti pagal patiekalų tipą (pica, suši, burgeriai, kebabai, sumuštiniai, desertai ir t.t.) bei virtuvės kilmės šalis.

Sotesniems pusryčiams iš visų restoranų siūlomų patiekalų pasirinkome ,,Holy Donut” restorano didžiuosius beigelius Ornithologist (ornitologo) ir Tūzas. Užsakymo procesas lengvas ir malonus: pasirenkame maistą, bekontakčiu būdu susimokame ir laukiame. Programėlė nuolat informuoja apie užsakyto maisto būseną: restoranas priėmė užsakymą, užsakymas paruoštas, kurjeris priėmė užsakymą, užsakymas atvyko bei palinkima skanaus. Užsakyto maisto laukti ilgai netenka, kadangi maistas atkeliauja netgi 10 minučių anksčiau, nei buvo numatyta programėlėje.

Beigeliai supakuoti į popierinius atskirus maišelius, dar šilti. Spėjame, kad ant jų rašant beigelių pavadinimus bandelės buvo stipriai užspaustos, todėl padažas viduje patižęs. Ornitologo beigelį sudaro rūkyta paukštiena, marinuoti agurkai ir pipirai, garstyčios, kreminis sūris, rukola ir kaparėliai. Nors kreminio sūrio gerokai mažiau nei parodomojoje patiekalo nuotraukoje, tačiau visų kitų ingredientų netrūko. Tūzas beigelį sudaro traški kiaulienos šoninė, kumpis, keptas kiaušinis, raudonasis čederis, pomidorai, kreminis sūris ir aštrus chipotle padažas. Pastarasis – sotesnis variantas. Kreminio sūrio taip pat mažiau nei nuotraukoje, nesijautė chipotle padažo aštrumo, tačiau abu beigeliai šilti, kvapnūs ir sotūs.

Bolt:

 • Programėlė veikia 7-iose šalyse 12-oje miestų – Lietuvoje tik Vilniuje. 
 • Maisto užsakymo procesas lengvas ir patogus.
 • Nuolatinis informacijos pateikimas apie užsakyto maisto būseną.
 • Pristatymas greitesnis nei numatyta.

Dserve programėlė sukurta siekiant padėti pietaujantiems ne namuose išvengti eilių laukiant pagaminto maisto. Nuo kovo mėnesio vidurio netikėtai pasikeitus situacijai šalyje,  programėlės kūrėjai tinkamai sureagavo ir pradėjo teikti maisto pristatymo į namus paslaugą. Įsijungus programėlę galima pasirinkti – jau esi restorane, esi į jį pakeliui, ir, testuojamoji (beta) versija – pristatymas į namus. Teikiančių pristatymo į namus paslaugą restoranų dar nedaug –  šiuo metu 48, dar 15 programėlėje esančių restoranų šiuo metu nedirba.

Renkantis maistą nusprendžiame užsisakyti picą – įdomu ar ji bus pristatyta dar šilta, kaip atrodys vizualiai, ir, žinoma, ar bus pristatyta numatytu laiku. Iš šį, daugelio mėgstamą itališką maistą, gaminančių restoranų išsirenkame dar nemėgintus, Benedikto turguje įsikūrusius ,,Pizza del Gatto”. Pasirenkame iš ingredientų aprašymo sočia pasirodžiusią picą The Policewoman, tiesa, prie restorano patiekalų nėra nuotraukų. Užsakytas maistas pristatytas 10 minučių anksčiau nei buvo numatyta, per kartoninę picos dėžę jaučiu, kad pica dar šilta. Jau pradarius dėžę matome poroje vietų apdegusį picos kraštelį ir krūvomis sudėtus raudonuosius svogūnus. Picą taip pat sudaro mocarela sūris, plėšyta vištienos filė, burbono barbekiu padažas, pomidorų padažas, porai, avių pieno sūris Pecorino Romano bei raudonėlis. Picos pagrindas kietas, ingredientai sudėlioti atsainiai. Visgi, plėšyta vištiena buvo gardi, jos buvo daug.

Dserve:

 • Veikia tik Lietuvoje.
 • Sukurta siekiant padėti išvengti eilių ir ilgo maisto laukimo restoranuose, tačiau paleista bandomoji pristatymo į namus versija.
 • Programėlė šiam momentui apjungia 48 veikiančius restoranus Vilniuje.
 • Nedidelis restoranų pasirinkimas.
 • Nėra paiešką lengvinančių restoranų virtuvių ar ruošiamų patiekalų kategorijų, tik bendra paieška.

Agnė Lukoševičiūtė