Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Maisto kainos didėjo ne dėl ekonominių priežasčių

2010-10-11
Paskelbk savo straipsnį

Pirmadienį paskelbta tyrimo išvada, pagal kurią nepasitvirtino prielaidos, kad maisto produktų kainos pastaruoju metu didėjo išimtinai dėl objektyvių ekonominių priežasčių, o ne dėl susilpnėjusios konkurencijos.

Išvadoje teigiama, kad, įvertinus pagrindinių gamybos išteklių kainų pasikeitimus ir pieno bei grūdų produktų didmeninių bei mažmeninių kainų pokyčius, nustatyta, jog vien šių išteklių kainų pasikeitimai nepaaiškina per metus įvykusio pieno ir duonos produktų mažmeninių kainų padidėjimo.

Tyrimas pradėtas Ministro pirmininko prašymu. Konkurencijos taryba tęsia tyrimą bei inicijuoja naują, ar gamintojai ir prekybininkai nėra arba nebuvo sudarę tarpusavio susitarimų, nederino veiksmų, dėl kurių būtų padidėjusios kainos.

Konkurencijos taryba pasisako, kad būtų viešai skelbiami tam tikros dalies būtiniausių maisto produktų mažmeninių kainų atskiruose prekybos tinkluose prekybiniai antkainiai. Tokią nuostatą anksčiau yra pareiškusi ir Prezidentė.

Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro duomenimis, per metus Lietuvoje labiausiai brango grikiai, pomidorai ir pienas. Tuo tarpu kiek nukrito bananų, kumpio be kaulo ir kiaušinių kainos.

 

2010 10 11