Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Maisto festivaliai, kuriuose dar spėsite apsilankyti šiemet

2022-09-19
Paskelbk savo straipsnį

Po vasaros karščių, ruduo užklupo kiek netikėtai. Marškinėlius trumpomis rankovėmis pakeitė jaukūs megztiniai, pasivaikščiojimus pajūriu – sofa ir mėgstamas serialas, o piknikus parke – šiltos sriubos ar troškiniai namuose. Vis dėlto, ruduo dar tikrai nereiškia, jog būtina užsidaryti viduje... Pristatome jums skirtingose pasaulio šalyse organizuojamus maisto festivalius, į kuriuos spėsite nukeliauti dar šiemet. Tegul šis ruduo tampa gastronominiu rudeniu!

 

Mančesterio maisto ir gėrimų festivalis (Rugsėjo 22 d.–Spalio 2 d.)

„Mančesteris – tai daugiau nei pyragas su mėsa ir tradicinis padažas“, – štai ką tautai norėjo įrodyti Phil Jones – Mančesterio maisto ir gėrimų festivalio sumanytojas. Todėl dar 1998-aisiais jis suorganizavo pirmąjį mieste maisto festivalį, kuris, kaip nesunku suprasti, buvo itin pasisekęs. Ne veltui šiemet jis organizuojamas jau 25-ąjį kartą!

Per beveik tris dešimtmečius festivalio programoje dalyvavo tokie virtuvės šefai kaip James Oliver, Gordon Ramsay, Tom Kerridge, Fergus Henderso. Tad nenuostabu, jog Mančesterio maisto ir gėrimų festivalis pakėlė miesto gastronomiją į naują lygį.

Šiemet festivalis vyks rugsėjo 22 d. – spalio 2 d. Renginiai išsibarstę po visą miestą, tačiau didžioji jų dalis vyks Katedros soduose. Čia įsikurs įvairiausi maisto kioskeliai, barai – puiki proga paragauti kažko naujo!

 

Vegetarų festivalis, Puketas, Tailandas (Rugsėjo 24 d.–Spalio 3 d.)

Svajojate apie egzotišką kelionę? Esate vegetaras arba prijaučiate mitybai be mėsos? Jei taip, jau laikas pakuotis lagaminus ir skristi į Tailandą, mat rugsėjo gale prasidės Puketo mieste organizuojamas Vegetarų festivalis, kuris vietinių dar vadinamas Devynių imperatorių dievų festivaliu. Žinoma, suprantame, jog ne visiems žmonėms pavyks spontaniškai susiorganizuoti tokią tolimą kelionę, tačiau turėkite omenyje: jei ne šiemet, gal kitais metais?

Na, o jeigu į Puketą planuojate užsukti dar šį rudenį, rekomenduojame apsilankyti ir Vegetarų festivalyje. Jo metu pagrindinėse miesto gatvės, vedančiose link šventyklų, „išdygta“ šimtai maisto kioskelių, siūlančių paragauti tajų (ir ne tik) virtuvės šedevrus. Ir tai dar ne viskas: festivalio metu vyksta įvairios procesijos, dievų garbinimo ritualai – puiki galimybė pažinti Tailando kultūrą.

 

„Oktoberfest“, Miunchenas, Vokietija (Rugsėjo 17 d. –Spalio 3 d.)

Šis festivalis, dėl koronaviruso pandemijos, buvo atšauktas dvejus metus iš eilės. O šiemet... Šiemet jis grįžta su trenksmu! Bavarų muzika, tradiciniai kostiumai, paradai, kepta mėsa, riestainiai, dešrelės ir alus, alus, alus! Taip, pripažįstame, jog „Oktoberfest“ nėra aukštosios gastronomijos lobynas, tačiau bent kartą gyvenime pabuvoti jame tikrai verta. Puiki nuotaika, galybė žmonių, šildantis maistas ir didelė alaus pasiūla – rudeninės melancholijos lyg nebūta.

 

Helsinkio silkių festivalis (Spalio 2–8 d.)

Helsinkio silkių festivalis – kiek nišinis, patiks tikrai ne visiems. Tačiau jeigu esate silkių gerbėjas, o tuo pačiu norite apsilankyti rudenėjančioje Suomijos sostinėje, turėkite šį renginį omenyje!

Silkių festivalis Helsinkyje vyksta kiekvienais metais nuo 1743-ųjų! Ne vieną šimtą metų skaičiuojanti tradicija. Jo metu žvejai parduoda savo pagautą silkę, kuri pateikiama įvairiausiais būdais. Šokoladu gardinta silkė su bulvėmis? Paieškoję atrasite net tokių, kiek keistų, kombinacijų. Žinoma, festivalis nebūtų festivaliu, jeigu čia nevyktų ir kitokių renginių: žmonės rungiasi, kas geriausiai gali paruošti silkės filė, vyksta burlaivių lenktynės. O taip pat galima paragauti ir kitų tradicinių suomiškų patiekalų. Sudomino? Šiemet festivalis vyks spalio 2–8 dienomis, tad dar tikrai spėsite į jį nuvykti.

 

Niujorko vyno ir maisto festivalis (Spalio 13–16 d.)

Pasaulio sostinė – taip dažnai įvardijamas Niujorkas. Šis epitetas miestui skiriamas ne be reikalo: kultūrų katilas čia tiesiog verda. Tai atsispindi ir miesto gastronomijoje: nuo maisto kioskelių, iki pasaulinio garso fine dining restoranų. Nuo tinklinių užeigų, iki mažyčių etninių restoranėlių – čia kiekvienas atras tokį maistą, apie kurį svajoja.

Spalio 13–16 dienomis Niujorke vyks kasmetinis vyno ir maisto festivalis – dar viena proga susipažinti su miesto gastronomijos pasauliu. Daugiau nei 80 renginių, 500 virtuvės šefų, tarp kurių ir garsiausi vardai, daugiau nei 45 tūkst. dalyvių – renginys išties rimtas. Tad jei planuojate spalio mėnesį keliauti į Niujorką, pasidomėkite festivalio programa: būtų nuodėmė nesudalyvauti.