Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

LVRA siūlo sumažinti PVM apgyvendinimo ir maitinimo įstaigoms iki 5 procentų

2010-01-07
Paskelbk savo straipsnį

Sausio 7 d. Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė ir valdybos nariai, bei Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Bronislovas Lubys susitiko prezidentūroje su vyriausiuoju prezidentės patarėju Nerijum Udrėnu.

Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos (LVRA) nariai susitikime akcentavo, kad būtina efektyviau išnaudoti turimą didelį potencialą kaip atvykstamasis turizmas į Lietuvą. Turime puikią infrastruktūrą, aukšto lygio viešbučius, restoranus, esame nauja, įdomi, sparčiai besivystanti rinka, nereikalaujanti papildomų investicijų, galinti pritraukti valiutos į šalį ir suaktyvinti eksporto paslaugų augimą, tačiau reikia politinės valios ir palankesnės mokesčių sistemos, norint visa tai įgyvendinti.

Susitikime buvo aptarti šalies įvaizdžio, pasiekiamumo, PVM apgyvendinimo paslaugoms klausimai.

Nuo 2009 m. sausio 1 d. PVM mokestis apgyvendinimo paslaugoms buvo padidintas nuo 5% iki 21 %. Mokesčio padidinimas net 38 % įtakojo pajamų sumažėjimą viešbučių rinkoje. To rezultate įmonės buvo priverstos mažinti pridėtinę vertę kuriančias sąnaudas, pagrindinai darbo užmokesčio fondus. Sektoriuje darbuotojų sumažėjo 12,7 %. Rezultate, įmonių, besiverčiančių viešbučių ir restoranų veikla, 2009 m. sumokėti mokesčiai sudarė apie 36,7 mln. Lt mažiau negu 2008 m., t. y. yra iki PVM pakeitimo. Papildomai neigiamą įtaką biudžetui turėjo socialinės išmokos buvusiems darbuotojams, bei daugiau kaip 44 mln. Lt prarastų namų ūkio pajamų, kas mažina vidinį vartojimą.

LVRA siūlo sumažinti PVM apgyvendinimo ir maitinimo įstaigoms iki 5 procentų. Kadangi mūsų sektorius yra imliausias naujoms darbo vietoms sukurti, tai sumažintų socialinę įtampą, sustabdytų jaunų išsilavinusių žmonių emigraciją ir duotų ženklias pajamas į biudžetą.

LVRA paskaičiavimais, viešbučių sektoriuje sukūrus 500 darbo vietų ir viešo maitinimo sektoriuje sukūrus 3000 darbo vietų, į biudžetą kasmet įplauktų apie papildomų 24 mln. litų, namų ūkiai gautų apie 40 mln. Lt ir papildomai sumažėtų socialinės išmokos darbą praradusiems šio sektoriaus darbuotojams.


LVRA informacija