LVRA reikalavimai LR Vyriausybei

LVRA reikalavimai LR Vyriausybei

Š. m. vasario 27 d. vyko Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos (LVRA) narių susirinkimas. Susirinkimo metu kaip niekad gausiai susirinkę LVRA nariai išsakė asociacijai savo problemas, kylančias ekonomikos sunkmečio laikotarpiu. Reziumavus narių pasisakymus, asociacija suformulavo kreipimąsi į LR Vyriausybę su tokiais reikalavimais:

1. Kadangi atvykstamasis turizmas yra eksporto prekė, reikalaujame atstatyti apgyvendinimo paslaugoms kaip eksporto prekei 5 proc. PVM arba pritaikyti PVM įstatymo 13 str. 6 dalį kaip eksporto paslaugai, užsakomai užsienio rezidento. Tai taikoma šiuo metu konsultavimo, teisinėms, reklamos ir pan. paslaugoms. Apgyvendinimo paslaugos yra teikiamos ir vietiniams gyventojams, ir užsienio turistams, todėl ES direktyvoms leidžiant, 20 ES šalių taiko ne 0 proc., bet mažesnį nei 10 proc. PVM apgyvendinimo paslaugoms. Tai ne lengvata, o eksporto prekė.

2. Reikalaujame 2009 metais skubiai sumažinti Nekilnojamojo turto mokestį apgyvendinimo įstaigoms ir skubiai pakeisti Nekilnojamojo turto skaičiavimo metodiką (tinkamą verslui skaičiavimo metodiką jau esame pateikę Registrų centrui).

3. Reikalaujame suvienodinti verslo sąlygas įmonėms, turinčioms licencijas alkoholiui ir tabakui ir nelicencijuotoms įmonėms, kadangi šiuo metu laiku nesumokėjus mokesčių į biudžetą, iš įmonės yra atimama licencija ir tokiu būdu verslas yra pasmerkiamas bankrotui.

4. Raginame skubiai spręsti Lietuvos pasiekiamumo problemą.

Šie reikalavimai buvo išsakyti ir raštu pateikti LR Ūkio ministrui D. Kreiviui, Valstybės sekretoriui G. Miškiniui ir Valstybinio turizmo departamento direktorei N. Kliokienei.

LVRA nariai ryžtingai nusprendę imtis kraštutinių (streiko) priemonių, jei Vyriausybė nesiims priemonių Lietuvos turizmui gaivinti ir neįvardins konkrečių terminų.


LVRA informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną