Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Lietuvos someljė asociacija išrinko naują valdybą

2011-02-24
Paskelbk savo straipsnį

Lietuvos someljė asociacijos (LSA) prezidentu perrinktas Arūnas Starkus, valdybos sudėtis pasikeitė nedaug.

Š. m. vasario 18 d. Lietuvos someljė asociacija keturių metų laikotarpiui išrinko naują valdybą ir prezidentą. Juo antrą kadenciją iš eilės tapo Arūnas Starkus. Valdyboje dar dirbs Tadas Abišala, Margarita Kromienė, Rasa Starkus, Arminas Darasevičius ir Jurgis Šliogeris.

Lietuvos someljė asociacija buvo įsteigta 2005-aisiais. Steigėjai siekė Lietuvoje sukurti restoranams būtiną someljė profesiją, pakelti bendrą vyno kultūros lygį, suformuoti ir išauginti vyno profesionalų bendruomenę.

Asociacijai vadovaujant Rasai Starkuvienei, po to Arūnui Starkui, 2006-aisiais metais buvo pradėti rengti Lietuvos someljė čempionatai, kurių pagrindinį prizą nuo 2007-ųjų steigia garsūs vyno gamintojai („Torres“ (2007), „Mouton Cadet“ (2008, 2009), „Casillero del Diablo“ (2010)).

2008-aisiais Lietuvos someljė asociacija tapo Tarptautinės someljė asociacijos nare ir gavo teisę siųsti savo geriausius someljė į Europos ir Pasaulio čempionatus. Pernai į Strasbūrą (Europos someljė čempionatas) ir Santjagą (Pasaulio someljė čempionatas) vyko keturiskart geriausias Lietuvos someljė Arminas Darasevičius.

Lietuvoje someljė ruošiami someljė mokykloje, kuri veikia nuo 2006-ųjų. Per tą laiką dviejų šimtų valandų kursą išklausiusiųjų skaičius perkopė pusantro šimto. Žinių sėmėsi beveik visų Vilniaus, kelių Kauno ir Trakų, Klaipėdos, Palangos, Šturmų restoranų darbuotojai. Lietuvoje išduotas someljė sertifikatas, tikimasi, bus pripažįstamas visame pasaulyje, nes Tarptautinė someljė asociacija (ASI) ėmėsi suvienodinti kvalifikacinius reikalavimus skirtingose šalyje. LSA prezidentas Arūnas Starkus išrinktas į ASI edukacinę komisiją, atsakingoje už someljė ruošimą, atstovauti Rytų ir Centrinės Europos interesus.

Someljė judėjimas savo pirmuosius žingsnius žengia ir Latvijoje bei Estijoje. Estai pradėjo pirmieji, todėl šioje šalyje daugiausia profesionalių, sertifikuotų someljė ir šioje šalyje gimė idėja kasmet rengti Baltijos someljė čempionatą, kurio pagrindiniu rėmėju nuo pat pradžių yra „Vana Tallin“. 2008-aisiais garbė organizuoti šį renginį teko Lietuvai. Teisėjauti varžyboms atvyko vienas iš someljė profesijos standartų kūrėjų Guy Bonefois, varžybose dalyvavo ne tik Latvijos, Estijos, Lietuvos, bet ir Rusijos bei Ukrainos geriausi someljė. Šiemet Vana Tallin Baltijos someljė čempionatas vyks Taline.

Lietuvos someljė asociacija su paroda „Vyno dienos“ kasmet rengia Lietuvos vyno čempionatą. Jame vyno žinovai renka geriausius baltuosius, raudonuosius, rožinius, putojančius, saldžius, pastiprintus, o nuo 2010 m. ir geriausius Lietuvos gamintojų vynus.

2010 m. gimė dar vienos – Vyno ir desertų derinių varžybos, kuriose dalyvavo 12 restoranų šefų ir someljė komandų. Prizus pasidalino Rasos Starkaus, Armino Darasevičiaus ir Francesco di Marco vadovaujamos komandos.

Naujai išrinkta Lietuvos someljė asociacijos valdyba per savo kadenciją planuoja išplėsti profesionalių someljė bendruomenę. Anot LSA prezidento Arūno Starkaus, per pirmuosius šešis veiklos metus buvo sukurta someljė švietimo sistema, vyno ir vyno profesionalų renginių sistema, kurios gali pavydėti bet kuri pasaulio valstybė. Dabar belieka skatinti masiškumą ir mes tapsime dar aukštesnės vyno kultūros šalimi.


LSA informacija

2011.02.19