Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Lietuvos maitinimo įstaigos nuo šiol privalės registruoti ir nefiskalinius čekius

2015-04-14
Paskelbk savo straipsnį

Gresia baudos
Advokatų kontoros GLIMSTEDT teisininkės Neringos Vasiliauskaitės teigimu, įsakymo pakeitimas numato, jog kasos kontrolinėje juostoje turės būti fiksuojamos ne tik apmokėtos sumos, kurioms buvo išspausdinti fiskaliniai kvitai, bet ir tos sumos, kurioms fiskaliniai kvitai nebuvo spausdinti, pavyzdžiui, maitinimo įstaigose priimamiems užsakymams prie stalelių.
Pasak N. Vasiliauskaitės, atsakomybė už įsakyme numatytų techninių reikalavimų nesilaikymą priklausys nuo konkrečių pažeidimo aplinkybių.

Už kasos aparatų eksploatavimo ar kasos operacijų tvarkos pažeidimus vadovams yra numatyta bauda (nuo 72 iki 144 eurų). Pažeidimą padarius pakartotinai, taikomos baudos dydis yra didesnis (nuo 289 iki 579 eurų). Taip pat būtina turėti omenyje, jog tvarkos pažeidimas atkreips VMI dėmesį ir galimai bus pagrindas mokestiniam patikrinimui, įtariant pajamų slėpimą“, - sakė N. Vasiliauskaitė.

Taip pat nuo 2017 metų yra numatytas naujas kasos aparatų modernizavimo etapas, kurio metu bus didinamas aparatų saugumas. Įmonių dienos suminiai rezultatai turės buti siunčiami tiesiogiai į VMI.

Skaidrės konkurencinė aplinka
„Verslui toks įsakymo pakeitimas bus neabejotinai naudingas – konkurencingumo aplinka restoranų ir viešbučių sektoriuje taps sąžiningesnė, - sakė Mindaugas Kiela, Kasos aparatų gamintojų, importuotojų ir aptarnavimo įmonių asociacijos prezidentas. – Šios rinkos dalyviai nebeturės progos pasinaudoti dabartiniame įsakyme esančia spraga ir nuslėpti tam tikrus duomenis nuo VMI, todėl mokesčių našta visiems taps vienoda, o taip pat sumažės galimybė disponuoti šešėliniais pinigais“.
Anot M. Kielos, nesąžiningo duomenų registravimo kasos aparatuose problema buvo pastebėta 2009 – 2010 metais ir ypatingai išryškėjo ekonominės krizės laikotarpiu, kuomet verslas masiškai ėmė atsisakinėti aparatų, fiksuojančių visą įmonės informaciją kontrolinėje juostoje, tokiu būdu apsunkindamas darbą šį sektorių reguliuojančioms institucijoms. „Tai kėlė ypač didelį galvos skausmą sąžiningiems verslininkams, kurie privalėjo konkuruoti su įmonėmis registruojančiomis ne visus savo finansinius duomenis ir atitinkamai mokančiomis mažesnius mokesčius“, - komentavo M. Kiela.

M. Kielos teigimu, dauguma Lietuvos didžiųjų bei vidutinių įmonių, kurios rūpinasi skaidrumu bei nuolatos peržiūri apyvartas, jau turi įsidiegusios įsakyme numatytas nuostatas atitinkančius aparatus. Su didesniais sunkumais susidurs mažesni rinkos dalyviai, kurie vis dar neturi atsiskaitymo prie stalelių funkcijos. Tokios įstaigos privalės atnaujinti techninę įrangą arba išmokyti kitaip elgtis patį vartotoją: mokėti iš anksto ir laukti įsakymo vykdymo arba gavus užsakymą, nueiti ir susimokėti prie kasos aparato.
Galima išeitis – automatizavimo sistemos įdiegimas

Restoranų ir viešbučių sektoriaus įmonės, siekdamos atitikti naujus reikalavimus, turės galimybę įsigyti automatizuotą, kompiuterinę kasos sistemą.

rkeeper

„Automatizuotų sistemų įdiegimas gali ne tik padėti išspręsti dėl naujojo įstatymo susidariusias problemas, bet ir pakelti verslo efektyvumo rodiklius  bei supaprastinti patį darbo procesą – kompiuteris gali atlikti užduotis, kurias iki šiol tekdavo atlikti darbuotojams“, - sakė „UCS Baltic“ pardavimų vadovas J. Puidokas.

Anot J. Puidoko, automatizuotų sistemų sprendimai leidžia pagreitinti užsakymų priėmimo laiką, nuolat matyti veiklos ataskaitas, įžvelgti tendencijas, kurios leidžia optimizuoti procesus ir priimti atitinkamus sprendimus. Taip pat atsiranda papildomas funkcionalumas, kuris leidžia vykdyti sandėlio apskaitą ar prijungti modernias lojalumo sistemas. Itin sparčiai populiarėjantis įrankis Lietuvoje – „R-Keeper“, kurį šiuo metu jau naudoja didžioji dalis šalies viešojo maitinimo rinkos.
Nusprendus įsigyti automatizuotą sistemą, investicijų dydis priklausys nuo maitinimo įstaigos dydžio, aptarnavimo modelio bei poreikių funkcionalumui.

„Šiuo metu „UCS Baltic“ siūlo sprendimo būdus, kurie priklausomai nuo įmonės finansinės situacijos leidžia įmonei atsinaujinti pardavimo įrangą ir įgyti naują funkcionalumą: nuo mažoms įstaigoms pritaikyto kasos aparato iki profesionalios sistemos maitinimo įstaigoms, norinčioms turėti funkcionalumą, dideles plėtros galimybes ir mėgautis visomis šio sektoriaus naujovėmis“, - pasakojo J. Puidokas.

rkeeper2

Apie „UCS Baltic“
Įmonių grupė „UCS” - viena žinomiausių ir daugiausiai klientų aptarnaujančių kompanijų viešnagės (maitinimo ir pramogų) sektoriuje Baltijos šalyse ir pasaulyje. „UCS“ diegia specializuotas kompiuterines apskaitos ir valdymo sistemas viešnagės sektoriaus įmonėms. Šiuo metu „UCS" sukurtos sistemos per 95 partnerių tinklą sėkmingai veikia Baltijos šalyse, Europoje, Azijoje. „UCS“ grupės automatizuotų pramogų ir maitinimo objektų skaičius kasmet sparčiai auga, o sistemą „R-Keeper" naudoja jau daugiau nei 33 000 klientų 40-yje pasaulio šalių.