Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Lietuvos grilio meistrai – šešti Europoje

2014-06-27
Paskelbk savo straipsnį

Praėjusį savaitgalį į Lenkijos Šarlotės slėnį (Dolina Charlotty) prie Slupsko rinkosi Europos grilio meistrai. Iš viso Europos barbekiu kepėjų čempionate dalyvavo 24 komandos. Lietuvos atstovai bendroje įskaitoje užėmė šeštąją vietą.
„Mes labai džiaugiamės šia vieta. Juk prieš mus – tik geriausios ir ne vien Europoje pripažintos komandos iš Švedijos, Austrijos, Vokietijos ir Belgijos, – išradingu komandos „Kadagio uogos“ pasirodymu džiaugėsi LBKA prezidentas Juozas Kaminskas.
Jis pasakojo, kad labiausiai visus šiame čempionate nustebino naujokų estų komanda „Smoked Pioneers BBQ team“, užėmusi antrąją vietą.

Europos barbekiu kepėjų čempionate Lietuvos komandai geriausiai sekėsi kepti jautienos nugarinę su bulvėmis, laiškiniais česnakais bei varškės sūriu. Šioje privalomoje rungtyje „Kadagio uogos“ užėmė antrąją vietą ir gavo specialų apdovanojimą.
„Konkursuose jautieną sunkiausia paruošti. Tačiau šįkart mums sekėsi gerai, nors prie šio patiekalo dirbome ilgai, – pasakojo LBKA grilio meistrė Halina Bovčevič. – Kepėme apie penkias valandas ir beveik tiek pat tepėme glajumi. Prieš kepdami jautieną prisotinome šviesiu lietuvišku alumi. O glajų ruošėme iš sojos, medaus, vyšnių uogienės, pridėjome šiek tiek citrinos sulčių, pipirų, druskos bei „Buga‘s“ granatų ir čili pipirų padažo“.

Be to, komandoms teko varžytis ir dar trijose privalomose vištienos su pomidorais, kiaulienos šonkaulių su duona, kiaulienos mentės su kukurūzais kepimo grilyje rungtyse. Neprivalomoje konkurso dalyje buvo žuvies kepimas.

Šiais metais Europos grilio meistrams namų užduotis buvo paruošti nacionalinį patiekalą. „Kadagio uogos“ pasirinko Pajūrio krašto tradicijas ir iškepė menkę su burokėlių blyneliais.

***
Apie LBKA:. 2004 m. Lietuvoje vyko 1-asis Lietuvos grilio čempionatas, po jo įkurta Nacionalinė grilio ir barbekiu asociacija, vėliau pavadinta Lietuvos barbekiu kepėjų asociacija. LBKA vienija viešojo maitinimo įmonėse dirbančius grilio specialistus, kelia asociacijos narių profesionalumą, populiarina šią profesiją, organizuoja įvairius seminarus, konferencijas ir konkursus. Be to, LBKA sėkmingai pasirodo Europos ir pasaulio grilio kepėjų čempionatuose. Daugiau informacijos: www.grilis.net arba https://www.facebook.com/lbka.wbqa