Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Lietuvoje bus steigiamas Nacionalinis konferencijų biuras

2012-01-13
Paskelbk savo straipsnį


„Įsteigti Nacionalinį konferencijų biurą – vienas iš 2012 metų Ūkio ministerijos prioritetinių darbų. Tikimės, kad tai padidins tarptautinio lygio konferencijų ir renginių bei verslo turistų skaičiaus augimą šalyje. Lietuvai labai svarbu mažinti turizmo paslaugų sezoniškumą ir išnaudoti konferencijų turizmo potencialą, nacionaliniu lygiu prisistatyti tarptautinėse turizmo rinkose. Todėl steigti Nacionalinį konferencijų biurą yra neatidėliotinai svarbus uždavinys“, – sako ūkio ministras Rimantas Žylius.

Steigiant Nacionalinį konferencijų biurą, būtina, kad savivaldybių ir turizmo verslo atstovai bendradarbiautų, o ne konkuruotų. Bendra veikla padės vystyti Konferencijų biurą Lietuvoje, kuris spręs apgyvendinimo sektoriaus užimtumo klausimus ne turistinio sezono metu, teiks informaciją apie viešbučių, konferencijų salių, restoranų plėtrą, formuos dalykiniam turizmui palankios šalies įvaizdį. Konferencijų biuras didins Lietuvos konkurencingumą kaimyninių šalių atžvilgiu, o tai lems dalykinio turizmo pajamų augimą.

Tarptautinių konferencijų turizmo konkurencinius pranašumus lemia konferencijų infrastruktūra, šalies pasiekiamumas oro transportu, kompleksinės paslaugos: apgyvendinimas, maitinimas, pramogos, jų kokybės ir kainos santykis. Taip pat didelės įtakos turi gebėjimai tinkamai organizuoti dideles konferencijas ar renginius ir užtikrinti geros kokybės ryšius bei informacijos sklaidą.

Nacionalinius konferencijų biurus turi dauguma Europos Sąjungos šalių. Iki šiol Lietuvoje veikė tik Vilniaus konferencijų biuras.

Nacionalinis konferencijų biuras turėtų pradėti veiklą š. m. kovo mėnesio pirmoje pusėje.


Ūkio ministerijos informacija