Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Lietuviai rado būdą, kaip paspartinti dienos pietų aptarnavimą

2015-02-02
Paskelbk savo straipsnį

„Naudojant įprastus, šiandien populiarius pardavimo terminalus (POS), padavėjas turi prieiti prie staliuko, priimti užsakymą, grįžti prie baro, įvesti jį į sistemą. Paprašius sąskaitos, turi vėl grįžti prie baro, atspausdinti čekį ir grįžti paimti pinigų. Suderinę mobiliąsias technologijas, radome sprendimą, kai padavėjas, nesitraukdamas nuo staliuko, užsakymą gali priimti planšetinio kompiuterio pagalba, iškart atspausdinti čekį iš nešiojamo fiskalinio spausdintuvo ir leisti klientui atsiskaityti mobiliųjų mokėjimo pagalba“, – sako Evaldas Remeikis, „UCS Baltic“ vadovas.

Taip vienu metu padavėjas gali aptarnauti kur kas daugiau staliukų – kas itin aktualu dienos pietų metu, kai restoranui reikia aptarnauti kuo daugiau klientų per ribotą laiką. Be to, atsinaujinti masina ne tik didesnis darbo efektyvumas, bet ir palankesnė kaina. Skaičiuojama, kad toks mobilus derinys yra beveik dukart pigesnis už įprastas POS sistemas.

„Šią sistemą bandome jau keletą mėnesių ir pastebėjome, kad piko metu vienas padavėjas gali aptarnauti gerokai daugiau stalelių. Be to, visada palieka gerą įspūdį, kai svečio užsakymas ne pažymimas ant lapelio, o moderniai įvedamas į planšetinį kompiuterį“, – teigia Raimundas Kairys, restorano „Submarine“ vadovas.

Toks sprendimas itin patogus ne tik aptarnavimo sektoriuje, bet ir prekybos taškuose, ypač mobiliuose, kurie vasaros metu keliauja į įvairius festivalius. Tiesa, jis pritaikomas ir įprastoms parduotuvėms – konsultantai planšetiniame kompiuteryje gali matyti platesnę informaciją apie prekę, jos likutį sandėlyje. O, klientui nusprendus ją įsigyti, suteikti galimybę iškart apmokėti – taip išvengiama laukimo prie kasų.  

Atsinaujins visa rinka


Kaip pastebi E. Remeikis, prieš 10-15 metų visas Lietuvos prekybos ir aptarnavimo sektorius sutartinai keitė senuosiuos kasos aparatus į modernesnius POS: „Dabar ateina nauja modernizacijos banga – fizinius POS terminalus palengva pradeda keisti įvairūs mobilieji sprendimai.“

Kol kas panašių sprendimų šalies rinkoje nėra daug, tačiau, kaip teigia E. Remeikis, bendrovės tokiomis techninėmis naujovėmis aktyviai domisi. „UCS Baltic“, kartu su bendrovėmis „RASO“ ir „Programuotojų komanda“, savą mobilų POS sistemos sprendimą viešai pristatė praėjusių metų pabaigoje, o jau šiuo metu jį testuoja keli stambūs klientai. Kaip veikia ši sistema galite pamatyti šiame video: