Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Lietuviai nebenaudojamus indus noriai dovanojo Caritas įstaigoms

2009-10-23
Paskelbk savo straipsnį
Š. m. spalio 8-21 dienomis vyko akcija, kurios metu didžiųjų Lietuvos miestų gyventojai nebenaudojamus indus galėjo atiduoti „Caritas“ organizacijai. Per dviejų savaičių trukmės akciją visoje Lietuvoje buvo surinkta virš 600 dėžių dar tinkamų naudoti indų.

Anot Laimos Petraitytės, Lietuvos „Caritas“ atstovės ryšiams su visuomene, drauge su parduotuvių tinklu „Žana“ organizuotos akcijos rezultatai pranoko lūkesčius. „Panašią akciją esame rengę šių metų balandžio mėnesį. Tačiau rezultatai šį kartą tiesiog apstulbino“, - žmonių aktyvumu stebėjosi L. Petraitytė.

„Jau pirmosiomis akcijos dienomis indų visoje Lietuvoje surinkta arti 100 dėžių. Dosniausi buvo Vilniaus ir Kauno miestų gyventojai – nešta lėkščių, puodelių, nebenaudojamų servizų, stalo įrankių. Žmonės negailėjo ir visai naujų, dar neišpakuotų indų“, - kalbėjo Lietuvos „Caritas“ atstovė.

Didesnė dalis per akciją surinktų indų, anot atstovės, atiteko „Caritas“ vaikų dienos centrams, senelių globos namams ir labdaros valgykloms. Didelė dalis jų buvo atiduoti vargingai gyvenančioms šeimoms bei vienam Vilniaus miesto vaikų darželiui.

„Kasdien į mūsų labdaros valgyklą pavalgyti pietų ateina apie 500 žmonių. Nors ir gauname labdaros maistu, įrengimais, bet indų trūksta. Ne paslaptis, kad pasitaiko ir nesąžiningų klientų, kurie geresnę lėkštę ar stalo įrankius išsineša“, - pasakojo Kauno arkivyskupijos „Caritas“ labdaros valgyklos vedėja Rita Veličkienė ir pabrėžė, jog nors akcijos metu atsirinko daugybę dubenėlių labdaros valgyklai, vis dar trūksta plastmasinių indelių sriubai. - „Pavalgyti dažnai ateina sergančių ar išgėrusių žmonių, kurie nešdami sriubą iki stalo dalį jos išlaisto. Gilūs plastmasiniai dubenėliai yra kur kas patogesni“.

Garbaus amžiaus moteris vardu Jonė „Caritas“ labdaros valgykloje pietauja jau kelintus metus. Senolė sakosi, kad vis dėlto jai svarbiau maistas, darbuotojų rūpestis, o iš kokio indo valgys – visai nesvarbu. Bet jeigu atsirastų galimybė nors per didžiąsias šventes pasėdėti prie gražiai padengto stalo, anot moters, išties būtų gera.

Parduotuvių tinklo „Žana“ atstovės Redos Basakirskaitės teigimu, akcija siekta paskatinti žmones dalintis vieni su kitais. „Atrodė, kad ekonomiškai ir morališkai įtemtu laiku kiekvienas stengsis pasirūpinti tik savimi, tačiau likome nustebinti, kad sunkmetis žmones paskatino užjausti vieni kitus ir ypač tuos, kurie turi mažiausiai“, - pastebi R. Basakirskaitė.

„Džiugu, kad šį kartą žmonės buvo supratingi ir nešė švarius ar kartais visai naujus indus ir stalo įrankius. Nemažai buvo tokių, kurie atnešė po kelias dėžes nebenaudojamų ar pabodusių indų ir nieko naujo neįsigijo. Sakydavo, kad ne nuolaidos, o noras prisidėti prie akcijos juos skatina dalintis“, - teigė „Žana“ atstovė ir nuoširdžiai dėkojo visiems prisidėjusiems prie akcijos.

Lietuvos „Caritas“ organizacijos ir indų parduotuvių tinklo „Žana“ informacija