Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Lietuva turi keturis naujus Kavos čempionus!

2013-02-18
Paskelbk savo straipsnį

Šiemet organizatorius nustebimo ir rekordinis dalyvių skaičius. Į čempionatus rungtis atvyko ir nemažai svetur dirbančių lietuvių. Šių metų Kavos ruošimo čempionas laimi bilietą į Pasaulio kavos ruošimo čempionatą Australijoje, kitų varžybų nugalėtojai vyks atstovauti mūsų šaliai į Nicą (Prancūzijoje).
Po intensyvių kovų, į Lietuvos kavos istoriją įrašyti nauji vardai:

  • Lietuvos Kavos ruošimo čempionato nugalėtojas – Tomas Rudys („Švieža kava").
  • Lietuvos Piešimo pieno puta čempionė – Ieva Malijauskaitė („Taste map").
  • Lietuvos Kavos ragavimo čempionato nugalėtoja – Eglė Neverauskaitė („Švieža kava").
  • Lietuvos Kavos kokteilių su alkoholiu čempionato nugalėtojas – Petras Jarašiūnas („Mineraliniai vandenys").


Kasmet dalyvių vertinti susirenka kompetentinga tarptautinė teisėjų komisija. Padėti surengti tiek išskirtinio pasiruošimo reikalaujančių turnyrų, atvyko ir vienas Europos Ypatingosios kavos Asociacijos (SCAE) įkūrėjų ir čempionatų iniciatorius ir sumanytojas ponas Alfas Krameris iš Norvegijos. Pasak, SCAE atstovo, tokie čempionatai pasitarnauja puoselėjant kavos kultūrą, tiek keliant kavos ruošėjų kvalifikaciją, tiek šviečiant ir lavinant kavos vartotojus. Paklaustas, ar tikrai mes, lietuviai, turime pagrindo teigti, kad esame Europos centras, kad ir kalbant apie kavą, ponas A. Krameris pastebėjo, kad lietuviams jau reikia įdomios ir išskirtinės informacijos – kavos kultūros lygis mūsų šalyje ženkliai auga ir mus domina visos naujausios tendencijos.

Ilgametė renginio organizatorė Violeta Masteikienė džiaugiasi ir išaugusiu barsitų pasiruošimo lygiu. „Buvo nemažai momentų, kai jutau per kūną bėgantį šiurpulį – žavėjausi visomis baristų apgalvotomis detalėmis: pradedant apranga, nepamirštant prisistatymo, baigiant muzika, ir ką jau kalbėti apie kavos skonį. Tokios akimirkomis labai džiaugiuosi, kad turiu laimės organizuoti šį renginį,“ – susijaudinusi dalijosi įspūdžiai Barista Mama.

Barista Papa vadinamas Lietuvos Ypatingos Kavos asociacijos prezidentas Darius Vėželis, po sėkmingai įveiktų naujai išsikeltų užduočių, planuoja toliau į priekį: „SCAE iniciavo ir prižiūri šešis pasaulinius čempionatus, daug dėmesio skiria edukacinei veiklai, yra sukurtos mokymo ir atestavimo programos visiems kavos verslo sektoriams – nuo kavos skrudinimo iki darbo bare. Taigi įrankiai yra, o Lietuva įrodė, kad potencialo turi, tad manau, nesustosime ir kavos mėgėjus stebinsime ir ateityje.“