Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Lietuva pirmą kartą paminės pasaulinę vegetarų dieną

2010-10-01
Paskelbk savo straipsnį

Lietuvos Vegetarų Asociacija spalio 1d. 12val. Rotušės aikštėje, Vilniuje, organizuoja Tarptautinės Vegetarų Dienos minėjimą. Tai informacinio-edukacinio pobūdžio renginys, kuriame susirinks sveiką gyvenimo būdą propaguojantys žmonės, siekiantys populiarinti vegetarišką mitybą ir gyvenimo būdą.

Jau daugiau nei dvidešimt metų pasaulyje organizuojama pilietinė akcija Pasaulinė Vegetarų Diena, skatinanti žmones atsisakyti gyvulinių produktų ir bent vienai dienai tapti vegetarais. Akcijos tikslas atkreipti visuomenės dėmesį į gyvūnų teises, žmogaus sveikatos bei globalinės ekologijos problemas ir pasiūlyti šių problemų sprendimą. Pasaulinė Vegetarų Diena pirma kartą paminėta 1977 metais Amerikoje. Šiuo gražiu pavyzdžiu sparčiai pasekė ir kitos pasaulio šalys. 2010-siais prie šios sektinos iniciatyvos pirmą kartą šalies istorijoje prisijungs ir Lietuva.

Spalio pirmą dieną, penktadienį 16 val. Vilniaus Rotušės aikštėje vyks info šventė, kurios metu įvairių sričių specialistai, mokslininkai, dietologai ir daktarai atskleis kodėl verta pasirinkti vegetarišką mitybą bei atsakys į visus Jums rūpimus klausimus.

Ajurvedos akademija papasakos apie vegetarizmo ištakas, Lietuvos sveikuolių sąjunga primins kokios sveikatos problemos gali būti išspręstos pasirinkus šią mitybą, dietologai atskleis kaip gauti visas naudingas medžiagas reikalingas mūsų organizmui, bei sugriaus mitą, jog vaikai negali būti vegetarais. Klaipėdos universiteto sveikatos mokslų fakultetas primins Vydūno sveikos gyvensenos kelią. Organizacijos kovojančios už gyvūnų teises demonstruos filmus apie gyvūnų išnaudojimą. Įvairios vegetariško maisto kavinės pristatys vegetariškų patiekalų įvairovę bei išmokys kulinarinio meno. Visa tai ir dar daugiau tavęs lauks spalio 1d. nuo 16val. Vilniaus Rotušės aikštėje.

Nelikite abejingi ir prisijunkite prie pasaulio, sudalyvaukyte istorinėje akcijoje spalio 1 dieną! Lietuvos Vegetarų Asociacija yra naujai įkurta organizacija, kuri savo biudžete dar neturi lėšų, todėl apeliuodami į vegetarišką mitybą bei filosofiją propoguojančių žmonių samoningumą, tikimės sulaukti paramos iš įmonių, kurios renginio metu vyktys komercinę veiklą.

Gintarė Gurevičiūtė
Nuotraukos: Ieva Malaiškaitė
Vegetarų asociacijos ir OZONAS.LT informacija

2010 09 15