Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Ledai skaudančiai gerklei – ne priešas

2011-12-16
Paskelbk savo straipsnį

Apie rudens ir žiemos periodą

Šiuo metu ypač daug žmonių serga peršalimo, virusinėmis ligomis, nes organizmas reaguoja į staigius klimato pakitimus. Viršutiniai kvėpavimo takai ypač jautrūs virusams ir bakterijoms. Šiuo metu dažnai suserga tie žmonės, kurių imuninė sistema nusilpusi. Per vasarą įprantame rengtis lengviau, bet turime suprasti, kad vėstant orams prireikia šaliko, pirštinių ir šiltesnių drabužių. Šaltuoju periodu reikia ne tik šiltesnių drabužių, bet ir vilnonių kojinių, žieminės avalynės. Persistengti, žinoma, nereikia, nes perkaitus taip pat galima peršalti.

Apie kojų ir gerklės ryšį

Jei sušalote kojas, pirmiausia gali užpulti sloga. Sunkesni padariniai – uždegimai prasideda nuo viršutinių kvėpavimo takų: gerklės, ausų. Ligoms atsparesni užsigrūdinę žmonės. Grūdintis reikia nuo vaikystės. Geriausia pradėti vasarą. Lengvai rengtis rudenį ar žiemą – tai nėra grūdinimasis. Žinoma, kiekvienas pažįsta savo organizmą. Imuninė sistema – individualus dalykas.

Apie požymius ir pagalbą

Kutenimas, perštėjimas gerklėje – tai pirmieji peršalimo ligų simptomai. Netrukus užgula nosį, apima jausmas, tarsi kimba liga. Pajutus šiuos požymius dar galima išvengti ligos. Reikia imtis greitosios pagalbos organizmui: skalaukite gerklę šiltu vandeniu su soda ar druska (po arbatinį šaukštelį stiklinei vandens). Skalauti galima dar nepajutus požymių, nes mūsų gerklėje yra bakterijų, o tai padės sumažinti jų kiekį gleivinėje. Kaitinkite kojas karštame vandenyje. Padeda eukaliptai, eteriniai aliejai, įvairiausi įtrynimai.

Apie organizmo galias

Leiskite organizmui kovoti, jei kūno temperatūra pakilusi ne daugiau kaip iki 38 laipsnių. Vartodami ne vaistus, bet natūralias priemones, pagulėkite namie. Beje, temperatūra padeda savotiškai kovoti, nes esant aukštai temperatūrai žūsta kai kurie virusai ir bakterijos. Jei temperatūra aukštesnė nei 38 laipsniai, išsivysto pūlinga angina, labai sunku ryti, padidėja limfmazgiai. Tuomet jau reikia kviesti gydytoją.

Apie pastiles, ledus ir brendį

Įvairios gydomosios pastilės puikiai padeda, nes veikia kaip vietinis antiseptikas tuomet, kai pradeda perštėti gerklę. Nereikia bijoti ledų. Jie padeda sumažinti skausmą. Ir net jei gerklę jau skauda, ledus mėgstate, galite nebijoti jų valgyti. Tiesa, ne 10 porcijų, ir valgykite ne dideliais kąsniais, o čiulpdami arba iš lėto šaukšteliu. Netiesa, kad padeda karšta degtinė, karštas brendis, citrinos.

Apie arbatą ir pieną

Kai kūno temperatūra aukšta, karšti gėrimai nepadės. Reikia šiltų (ne šaltų ir ne karštų), kurie vėsintų kūną. Geriausia šilta medetkų, ramunėlių arbata, kuri sumažina uždegimą, bet nuo bakterijų ir virusų negydo. Karštas pienas taip pat negydo. Šilti skysčiai, arbata – gerai, bet tik ne pienas. Skysčiai, prakaitavimas išvalo organizmą ir pašalina nereikalingas medžiagas.

Apie kaitinimąsi pirtyje

Jei gerklę tik pradėjo perštėti, jaučiate pirmuosius ligos požymius, užgula nosį, o kūno temperatūra dar nepadidėjusi – gali padėti kaitinimasis pirtyje. Jūs išprakaituosite, išsivalys kvėpavimo takai, išsiplės kraujagyslės. Po to neskubėkite iškart į lauką, gerai apsišluostykite. Ir jau tada – kuo greičiau į lovą. Jei kūno temperatūra jau aukšta, vargina angina – jokių pirčių, maudynių šaltame vandenyje ir voliojimosi ant sniego!

Apie vaikų ir suaugusiųjų skirtumus

Vaikai gali kovoti su liga be vaistų nuo aukštos kūno temperatūros, nors ji kinta greičiau nei suaugusiesiems. Antibiotikų duoti vaikams neskubėkite. Jie gali karščiuoti 4–5 dienas. Sloguojančiam vaikui reikia duoti sutraukiančių lašelių. Tinka įvairios arbatėlės, gydomosios pastilės su kamparo, eukalipto ir kitais eteriniais aliejais, jei vaikas nėra tam alergiškas. Įtrinkite pėdas, krūtinę, nugarą.

Karšto alaus, degtinės, brendžio ir pirties vaikams negalima.

Parengė: Darius Sėlenis
Nuotrauka: sxc.hu