Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Latvijos Seimas palaiko turizmo verslą

2010-03-30
Paskelbk savo straipsnį
Latvijos Respublikos Seimas š. m. kovo 25 d. priėmė pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisas, kuriomis turistinės paskirties apgyvendinimo paslaugoms mažinamas PVM nuo 21 iki 10 proc. Latvijos turizmo sektorius džiaugiasi tokiu sprendimu ir tikisi, kad šis politinis sprendimas sukurs naujas darbo vietas , atstatys turizmo konkurencingumą bei padės turizmo verslo įmonėms Latvijoje išgyventi.

Kaip pažymėjo Latvijos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentas Janis Naglis, PVM sumažinimas Latvijos apgyvendinimo įmonėms yra tik vienas pagalbos žingsnis turizmo verslui. Svarbu skirti pakankamą finansavimą turizmo rinkodarai, o kad atsigautų visas Baltijos regionas, mes, Baltijos šalys turime būti konkurencingos, o sumažintas PVM turi būti taikomas ir Lietuvoje.

Akivaizdu, kad Lietuva konkuruoti Europoje turizmo srityje neturi jokių galimybių, nei mokesčių, nei šalies pasiekiamumo prasme, sustojo investicijos, nebekuriamos darbo vietos. (Estijoje PVM viešbučiams – 9 %, Latvijoje – 10 %, Lenkijoje – 7 %).

Jau praėjo visi metai ir puikiai matome, kad padidintas PVM teigiamo rezultato nedavė: sumažėjo viešbučių užimtumas, nukrito kainos dėl krizės ir dėl padidėjusio PVM, verslas prarado 130,5 mln litų pajamų – nuostolis biudžetui; atleisti iš darbo 25 proc. darbuotojų – nuostolis biudžetui; viešbučių ir maitinimo įstaigų pajamos sumažėjo 35 proc. – nuostolis biudžetui; neišvengiamai auga šešėlinė ekonomika – nuostolis biudžetui; mažėja vartojimas – nuostolis biudžetui; sustojo investicijos į viešbučių statybą – nuostolis biudžetui; vis daugiau vietos gyventojų renkasi atostogoms pigias užsienio keliones – nuostolis biudžetui.

Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija siūlo sumažinti PVM apgyvendinimo ir maitinimo įstaigoms iki 5 procentų ir nariai, jausdamiesi socialiai atsakingi, įsipareigoja priimti po 10 procentų naujų darbuotojų. Kadangi mūsų sritis imliausia darbo vietoms sukurti, tai nuimtų socialinę įtampą, sustabdytų jaunų išsilavinusių žmonių emigraciją ir duotų ženklias pajamas į biudžetą. Asociacijos paskaičiavimai, priėmus į darbą 500 darbuotojų su vidutiniu 1500 Lt atlyginimu, į biudžetą įplauktų apie 3 500 000 mln. litų.

Šiuo metu net 13 ES šalių taiko pamažintą PVM restoranams.

LVRA informacija