Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Lankytojų skundai iš dalies atspindi viešojo maitinimo įmonių darbą

2012-03-09
Paskelbk savo straipsnį

Iš didžiųjų picerijų tinklų geriausiai tvarkėsi Vičiūnų restoranų grupė, UAB („Charlie“, „La Crepe“, „Katpėdėlė“, „Carskoje selo“) ir UAB „Čili Holdings“ („Čili kaimas“, „Čili pica“, „Čili Kinija“, „Tokyo“) picerijos. Mažesniųjų grupėje mažiausiai neatitikimų nustatyta UAB „Togri“ picerijoje „Pizza express“.

Daugiausiai sankcijų už teisės aktų reikalavimų nepaisymą teko „Mambo pica“ kavinių administracijai. Už grubius pažeidimus vienos „Mambo Pizza“ kavinės veikla buvo laikinai sustabdyta. Nemažai pažeidimų buvo užfiksuota dviejose UAB „Ucobas“ picerijose „Pomodoro“ ir dviejose UAB „Piratai“ picerijose „Submarine“. Už patikrinimų metu nustatytus pažeidimus keturiolikos įmonių atsakingiems asmenims buvo skirtos baudos.

Dažniausiai pasitaikę pažeidimai – netinkama šių maitinimo įmonių patalpų būklė, nešvarios, remontuotinos lankytojų salės ir gamybos patalpos. Patikrinimų metu rasta netinkamomis sąlygomis laikytų patiekalų bei žaliavų, taip pat maisto produktų su pasibaigusiais tinkamumo vartoti terminais, nustatyta bendrų higienos pažeidimų.

„Viešojo maitinimo įmonių veiklos kokybę iš dalies atspindi ir gauti vartotojų skundai. Gerai besitvarkančios įmonės jų gauna rečiau. Dažniausiai žmonės skundžiasi dėl maisto patiekalų kokybės ir higienos reikalavimų nesilaikymo (nešvarūs įrankiai, staltiesės, nevalytos grindys, pastebėti tarakonai ir kt.). Auga ir vartotojų reiklumas, jų netenkina aptarnavimo kokybė, kai patiekalai ilgai neatnešami ar pateikiami atšalę“, – komentavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vyriausioji specialistė Vita Šturmienė.

Pasak V. Šturmienės, daugiausia pagrįstų skundų, kaip, beje, ir nustatyta pažeidimų, buvo dėl „Mambo Pizza“ picerijų darbo. Gyventojų nusiskundimų sulaukė ir picerijos „Submarine“ bei „Pomodoro“. Tuo tarpu priekaištų dėl UAB „Togri“ „Pizza express“ tvarkomo maisto neturėjo nei lankytojai, nei tikrintojai.

Vmvt.lt informacija
Nuotrauka: sxc.hu