Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Kur iškylauti vasarą?

2019-08-13
Paskelbk savo straipsnį

Bandelės ir pyragai kvepia iškylų pintinėje, o rankose laikote languotą medžiagos skiautę, kuri puikiai tinka pasitiesti pievoje. Esate pasiruošę traukti į gamtą pasiklausyti šlamančios žolės ir skaniai papietauti. Bet kurgi galima jaukiai paiškylauti ir atsipūsti gryname ore? Apžvelkime žaliausius ir draugiškiausius kampelius poilsiautojams Lietuvoje.Vokės dvaras
Trakų miesto gyventojai ir jo svečiai gali surengti jaukius pusryčius, pietus ar vakarienę Vokės dvaro kieme. Jame kiekvieną pavasarį prasideda iškylų sezonas ir visi norintys yra laukiami. Dvaro teritorija yra nepriekaištingai prižiūrima, tad telieka įsivaizduoti save įsitaisiusius ant trumpai nukirptos vejos gėlių apsuptyje.

Pietūs prie Aiseto ežero
Tyvuliuojantis Aiseto ežeras turi ypatingą energiją, kuri užplūsta kiekvieną atvykusį. Didžiulis vandens telkinys driekiasi netoli Labanoro girios Molėtų ir Utenos rajonuose ir yra tikra atgaiva visiems atvažiuojantiems. Čia galite ramiai paiškylauti medžių paunksmėje ir mėgautis miškų skleidžiama vėsa bei raibuliuojančiu vandens paviršiumi. Aplink ežerą yra daugybė vietų ir patogių aikštelių, kuriose galite pasivaišinti atsineštais užkandžiais.Girionių poilsiavietė
Kaune, ant marių kranto, ši poilsiavietė įrengta visiems, norintiems pabėgti nuo miesto šurmulio ir praleisti laisvalaikį draugų, miško ir vandens apsuptyje. Teritorijoje rasite ne tik daugybę kampelių su mediniais stalais ir suoleliais iškylai gamtoje, bet ir žaidimų aikštelių mažiesiems.

Merkinės piliakalnis
Atsipalaiduoti ir skaniai papietauti galima ne tik prie ežero. Neapsakomos platybės ir žalia žolė vasarą atsiveria Lietuvos laukuose prie Merkinės piliakalnio, kurį gali aplankyti visi pravažiuojantys Dzūkijos kraštus. Tai puiki vieta surengti iškylai ir sočiai pavalgius pamiklinti kojas. Iš medžio suręsti takeliai raizgo piliakalnio papėdę ir veda aukštyn, kur atsiveria nuostabus vaizdas į Merkio ir Nemuno upių santaką.

Šatrijos kalno papėdė
Kita nuostabi panorama ir ramiai žaliuojanti pieva, kurioje jausitės puikiai kramsnodami užkandžius, yra Šatrijos kalno papėdė. Legendomis apipinta vietovė yra netoli Telšių, o jeigu kada nuspręsite apsilankyti, gerai pasvarstykite, ar į kuprinę nevertėtų įsidėti ir miegmaišio. Šiltomis vasaros naktimis tenai atsiveria žvaigždžių pilnas dangus. Miesto centras
Dar viena puiki galimybė papietauti lauke tai projekto Open Kitchen sukurta iškylų erdvė Kaune ir Vilniuje. Sostinės gyventojai ja gali džiaugtis Tymo skvere penktadieniais ir šeštadieniais, o Kauniečiai Nemuno saloje kiekvieną ketvirtadienį. Čia savo languotą apklotą galite pasitiesti tiesiai ant žolės arba įsitaisyti krėsluose ir džiaugtis netylančiomis kalbomis ir gyvu bendravimu. 

Ar visur galima iškylauti?
Į pintinę įsidėti kelis sumuštinius ir pasitiesti apklotą galima beveik visur, tačiau yra keletas dalykų, kuriuos pravartu įsiminti. Gamtoje būtina elgtis tvarkingai, nepalikti daiktų ir šiukšlių, o jeigu valgį norite gaminti lauke, atsakingai pasirūpinkite laužaviete. Norėdami būti tikri, prieš išsiruošdami iškylauti skirkite kelias minutes ir perskaitykite stovyklavietės, į kurią važiuojate, taisykles.

Monika Ditkevičiūtė @meniu.lt