Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Kudirkos aikštėje - puota su genetiškai modifikuotais produktais

2013-03-20
Paskelbk savo straipsnį

„Lietuvos žaliųjų organizacijų inicijuojami šiemetinės Žemės dienos renginiai, siejami su Genetiškai modifikuotų organizmų tema. Siekiame pateikti visuomenei atsakymus į daugybę kylančių klausimų GMO tema, ieškant kelių, kaip apsaugoti mūsų gamtą ir žmonių sveikatą nuo vis labiau į rinką besiskverbiančių genetinių manipuliacijų pavojaus“, - sako Žali.LT koordinatorė Virginija Vingrienė.

Pasak jos, vienas iš esminių klausimų yra vartotojų teisės žinoti, kokius produktus jie vartoja užtikrinimas ir galimybės laisvai rinktis produktus, atsisakant GMO suteikimas. Atkreiptinas dėmesys, kad šiandieninė Europos Sąjungos ženklinimo sistema to tikrai neužtikrina. Produktai ženklinami kaip GMO tik tuomet, kai jų riba produkte pasiekia 0,9 proc. Tuo tarpu gyvūninės kilmės produktų, kai gyvūnai buvo šerti GMO pašarais ir genetiškai modifikuotų organizmų pagalba pagamintų produktų ženklinti visiškai nereikia.

Siekdamos aprūpinti vartotojus produktais be genetiškai modifikuotų organizmų ir užtikrindamos patikimą galimybę pasirinkti kai kurios Europos Sąjungos šalys taiko laisvanoriška ženklinimo „Be GMO“ sistema. Tarp tokių Šalių yra Austrija, Vokietija, Prancūzija, Liuksemburgas, Italija ir Šveicarija. Be to, 169 Europos Sąjungos regionai pasiskelbę zonomis neauginančiomis GMO. Tokias sistemas galėtų įteisinti ir Lietuva. Šiuo tikslu bus diskutuojama ir šiandien Seime vyksiančioje konferencijoje „Socialiai atsakingas verslas ir genetiškai modifikuoti organizmai“.