Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Kramtomoji guma ir raukšlės – kas bendro?

2010-03-21
Paskelbk savo straipsnį

Daugelis mūsų neįsivaizduoja savo gyvenimo be kramtomosios gumos. Ji gelbsti įvairiose situacijose: kai reikia atgaivinti burnos kvapą, kai po ranka nėra dantų šepetuko arba kai nori mesti rūkyti. Vis dėlto plastikos chirurgai perspėja, kad dailiosios lyties atstovės turėtų vengti nuolatinio gumos kramtymo...

Amerikiečių dermatologas ir plastikos chirurgas, Joel Schlessinger iš Omaha klinikos, Obraskos valstijoje, pastebėjo įdomų dalyką: pacientams, kurie nuolatos kramtė gumą burnos srityje susidarė raukšlės. Jo manymu, gumos kramtymas prisideda prie šio proceso.

Nors tai kol kas nėra patvirtinta klinikinių tyrimų, kai kurie ekspertai palaiko nuomonę, kad nuolatinis gumos kramtymas apkrauna tam tikros grupės raumenis, kas sąlygoja audinio elastingumo sumažėjimą, o rezultate linijų ir raukšlių formavimąsi aplink burną. Be to daktaras Schlesiinger pastebėjo, kad atlikus procedūrą, t.y. injekciją nuo raukšlių, pastaroji ne tokia efektyvi jei žmogus kramto gumą. Šis veiksmas gali išstumti medžiagas ir jos išsisklaidys daug greičiau.

Ar vertėtų jau dabar išmesti kramtomąją gumą iš rankinuko? Spręsti – jums. Vis dėlto reikėtų paminėti, kad gumos kramtymas gali turėti ir teigiamą efektą. 2009 metais atlikto tyrimo duomenimis, ji gali padėti numesti svorio, kadangi skatina mažiau užkandžiauti ir suvartoti mažiau kalorijų.

Beje, išrado kramtomą gumą Tomas Adamsas. 1891 metais jis užpatentavo mašiną gumos gamybai.

Elena Germanovič
Šaltinis: telegraph.co.uk; onet.pl
Nuotrauka: inmagine.com
Meniu.lt informacija