Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Kosmose bus auginamos braškės (keistenybės)

2010-05-16
Paskelbk savo straipsnį

Amerikiečių mokslininkai išvedė naują braškių rūšį, kuri greitai sunoksta ir praktiškai nereikalauja priežiūros, be to, gali augti nesvarumo sąlygose.

Naująją braškių rūšį – „Seascape“ – išvedė amerikiečių mokslininkai. Uogos greitai sunoksta ir beveik nesukelia didžiulių rūpesčių jas prižiūrint, o tai itin tinkama auginant nesvarumo erdvėje.

„Tokias braškes galima auginti Tarptautinėje kosminėje stotyje“, - mano Purdue universiteto profesorė Carry Michell.

Braškėms „ Seascape” žydėjimui nereikia daug spalvų. Mokslininkai pabrėžia, jog netgi jei braškės gaus visiškai mažai šviesos, uogos vistiek sunoks.

„Mes sumažinome uogų buvimo laiką šviesoje perpus, tačiau uogų buvo tiek pat, jų nesumažėjo“, - kalbėjo Michel.

Tarptautinės kosminės stoties kosmonautai jau senai atlieka tyrimus su augalais. Vienok, ne viskas auga puikiai, štai salotos, išaugintos nesvarumo sąlygomis, būna visiškai beskonės.

Šaltiniuose neskelbiama, ar šiai braškių rūšiai išvesti buvo naudojamos genų inžinerijos technologijos (GMO), tačiau šiandienos akivaizdi šios srities pažanga verčia suklusti išgirdus tokias žinias... Būkime budrūs ir dėmesingi perkamiems maisto produktams!

Raminta Skripkaitė
Šaltinis: sciencedaily.com
Nuotrauka: inmagine.com
MENIU.LT informacija

2010 05 16